Hlavní obsah
Umění a zábava

Marek Dobeš debutuje na divadle hudební komedií Sni dál na téma kariéra vs. rodina

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Se svolením MArka Dobeše, Sni dál - neřeš věk

Filmař Marek Dobeš (uprostřed) vstupuje autorsky a režijně na pole divadla. V jeho autorské hře Sni dál se představí Simona Prasková (vlevo) a Jana Vaculíková (vpravo).

23. 8. 14:03

Co je pro ženu důležitější – kariéra, nebo rodinný život? A může vůbec žít plnohodnotně, pokud obě polohy nedokáže skloubit? Odpověď na tyto otázky hledá divadelní hra režiséra a scenáristy Marka Dobeše Sni dál.

Článek

Premiéra divadelní hry autora filmů Kajínek, Jan Žižka nebo Choking Hazard je naplánovaná na 27. října letošního roku v pražském Divadle Bez hranic.

„Dělat dobré divadlo byla vždy po všech stránkách náročná a nákladná věc. Proto jsme se rozhodli na platformě Startovač spustit crowdfundingovou sbírku, kterou chápeme jako výrazné přiblížení se ke zdárné realizaci naší komedie. Chtěla bych požádat všechny fandy komediálního žánru a divadla obecně, pomozte nám svým příspěvkem zrealizovat náš další sen. Za Vaši štědrost jsme pro vás připravili řadu zajímavých odměn. Určitě nebudete litovat,“ říká představitelka jedné z rolí komedie Sni dál a zároveň producentka projektu Simona Prasková.

„Sni dál – neřeš věk a žij “ je mimořádnou hereckou příležitostí pro Simonu Praskovou a Janu Vaculíkovou, které coby umělkyně, přítelkyně, a hlavně konkurentky, zábavně bojují o společného muže romantických snů. A jak už to ve světě vztahů bývá, také tak trochu nočních můr, které s sebou přináší život v showbyznysu.

„Na první pohled by se mohlo zdát, že to naše představení je taková komedie pro zasmání. Ale opak je pravdou. Ve své podstatě je to odraz životů, které žijeme my všichni. Honíme se za kariérou, stále se snažíme jít za nějakým štěstím, které nám mezitím utíká mezi prsty. Hlavní sdělení naší komedie je v tom, že všechno snažení je k ničemu, když za sebou každý nemáme to základní. Rodinu a děti. Protože bez toho se uspokojivé kariéry ani pravého štěstí nedobereme,“ říká o chystaném představení představitelka Glorie herečka Simona Prasková.

Titul „Sni dál, neřeš věk a žij “ je autorsky zamýšlen jako hudební komedie. Svou premiéru v představení zaznamená i píseň „Papírový motýlek“, kterou pro Simonu Praskovou napsal a složil Patrik S. Dejmek. Ve hře dále zazní úryvky písní z popšansonového autorského alba Jany Vaculíkové „Návraty“. Autorem úvodní skladby „Úžasná“, která byla napsaná na tělo Janě Vaculíkové do činoherního muzikálu „Kurtizána“, je Miroslav A. Maxant.

„Já i Simona máme v představení své pěvecké party. Mou postavou je zpěvačka, proto větší část písní, které ve „Sni dál“ zazní, zpívám osobně na svých vystoupeních. Záměrně jsme z nich vybírali skladby tak, aby svým laděním odpovídaly charakteru příběhu,“ doplňuje představitelka Lorraine herečka a zpěvačka Jana Vaculíková.

Vyrůstal jsem na malých formách Divadla Semafor Jiřího Suchého. Když mne tedy Simona oslovila, abych pro ni napsal autorskou hru, kde by měly výraznou dějovou roli původní české písničky Jany Vaculíkové, okamžitě jsem věděl, že tak si představuji svůj autorský divadelní debut,“ uzavírá scenárista a režisér hry Marek Dobeš.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz