Hlavní obsah
Umění a zábava

Mary's Meal Charity Run pomohl hladovějícím dětem v chudých oblastech světa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: S Hudbou Vesmírnou (se svolením autora)

Za vystoupením S Hudbou Vesmírnou na Mary's Meals Charity Run je Marek Koleno (vpravo) zpěvák kapely je zároveň patronem organizace na Slovensku.

6. 9. 16:16

Mary's Meals je mezinárodní hnutí, které bojuje proti hladu v nejchudších zemích světa podáváním jídla dětem ve školách. Hlavní vizí organizace je pořídit pro každé dítě jedno jídlo denně v místě, kde se dítě vzdělává.

Článek

Patronem slovenské pobočky organizace Mary's Meals je herec, dabér, a především člen populárního pěveckého tria S Hudbou Vesmírnou Marek Koleno. A právě díky jeho angažmá v organizaci se podařilo 2. září uskutečnit vystoupení S Hudbou Vesmírnou v rámci akce Mary´s Meals Charity Run, kterou hostilo město Dolný Kubín. Globálním ambasadorem organizace je pak skotská hvězda hollywoodského kasovního trháku 300 Bitva u Thermopyl Gerard Buttler.

„Bylo milou povinností vystoupit na akci organizace. Rádi s S Hudbou vesmírnou vystupujeme na akcích podobné této. A hlavně je důležité, že jsme mohli přispět na pomoc dětem, kterým mimořádná chudoba a nedostatek jídla brání v přístupu ke vzdělání by mělo být povinností každého z nás. Startovné v Charity Run bylo „pouze“ 22 eur. Pro nás, co máme dostatek to znamená jednu, možná dvě lepší večeře. Pro děti z nejchudších končin světa to představuje jedno teplé jídlo denně po dobu jednoho roku. A právě to se snaží Mary's Meals zajistit. Vzhledem k tomu, že se jí to daří, stoupá v daných lokalitách i míra vzdělanosti,“ říká k projektu Mary's Meals Marek Koleno.

Herec a majitel zvučného hlasu Marek Koleno pro organizaci v minulosti namluvil audioknihu „Neobyčejný příběh Mary´s Meals“, jehož autorem je zakladatel organizace Magnus MacFarlane-Barrow.

„Pro mě osobně je na příběhu Mary's Meals skvělé vedle základního poslání, že se snaží v každé z osmnácti zemí, kde působí zaměstnávat tamní lidi, stavět svá zařízení z materiálů pocházejících z dané země. A také připravovat jídla ze surovin vypěstovaných v zemi působení. To vše dohromady znamená, že na konci působení v dané zemi jsou tamní lidé schopni soběstačně fungovat,“ dodává Marek Koleno.

Pro dobrou věc se slovenští S Hudbou Vesmírnou představí také v České republice. V sobotu 9. září od 14 hodin vystoupí na prostorách zámku Ptení na Prostějovsku. Výtěžek z té akce, kterého jsou S Hudbou Vesmírnou speciálním hostem, půjde na opravu zchátralé, původně renesanční, památky.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz