Hlavní obsah
Názory a úvahy

Genderové šílenství ohrožuje tradiční hodnoty (naštěstí)

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Image by cookie_studio on Freepik
22. 9. 16:50

Je feminismus, rovnost pohlaví a genderová identita hrozbou pro společenský řád a tradiční hodnoty? Na jaké hodnoty se ale chceme jako společnost upnout?

Článek

Vždy jsem si o sobě myslel, že jsem „konzerva“, protože mám na určité politické či společenské otázky takzvaný IT názor: „Pokud to funguje, tak na to nešahej.“ Ale celkem s přibývajícími lety zjišťuji, že jsem oproti určité sortě lidí doslova buřič a radikál.

Ať už se jedná o čtení názorů v diskuzích, na sociálních sítích či poslouchání rozhovorů v hospodě nebo na ulici. Často se tyto názory točí kolem tradičních hodnot. Vytvořil jsem proto takový průlet názorovým spektrem obránců tradičních hodnot založený na tomto pozorování. Je nutno poznamenat, že většinu těchto názorů sdílí obě pohlaví (jakkoli ironické to je).

Rozjeďme to například na úspěšné podnikatelce, političce, modelce, doktorce…

S kým se musela vyspat

Vcelku důležitá otázka. Tradiční hodnoty nám přeci už od raného středověku říkají, že ženy jsou vůči mužům méněcenné. Proto když se žena dostane na lukrativní místo, je jasné, že to nebude jen tak. Když už nám zakázali ženy obvinit z čarodějnictví a obcování s ďáblem, jediná další možnost, jak se jí to mohlo podařit, je díky smilstvu a tím, že svedla muže svým tělem.

Domácí násilí

Což nás vede k dalšímu bodu a to jsou obvinění ze znásilnění. Bezesporu ze msty. Neříkají nám snad tradiční hodnoty, že žena má být uctivá a povolná vůči svému muži? Jaké pak tedy znásilnění? Znovu jasný důkaz jak některé ženy zneužívají toho, že společnost se odklání od tradičních hodnot.

Nehledě na to, že kdyby se tak neoblékala, nic se nestane. Takto si o to vyloženě říkala. Její chyba.

Móda

Protože nic se nesmí přehánět. Pokud je ženská zmalovaná a chodí ve vyzývavých šatech (cokoliv s výstřihem nebo sukně odhalující víc než kotníky) je to špatně, protože to není cudné. A dle tradičních hodnot má být přeci žena cudná.

Ale ani cudnost se nesmí přehánět – ženská je ženská a má nosit ženské šaty. Tak tomu vždy bylo. Vždyť přeci i Johanka z Arku byla usvědčena z hereze a upálena na hranici, protože porušila tradiční hodnoty, hrála si na vojáka a nosila mužské šaty. Tehdy byl svět ještě v pořádku.

Ženy na tradičně mužských pozicích

Ne jako dnes, kdy se ženské cpou na profese, o kterých prd ví. Kdo to kdy viděl, aby ženská byla voják, řidič nebo nedej bože rozhodčí?! Ne nadarmo se říká, že ženská patří ke sporáku. Stovky let se přece ví, že úkolem a údělem ženy je starat se o domácnost, rodit děti a pečovat o svého manžela.

Manželství pro všechny

Proto je jasné, že manželství pro všechny je nesmysl, protože je v rozporu s tradičními hodnotami – žena je uctivá a povolná svému manželi a stará se o něj. To jednoduše ve stejnopohlavních svazcích splnit nejde – „šat mach“!

Jak by takový vztah navíc mohl fungovat s dětmi? Dle tradičních hodnot je úkolem ženy starat se o děti a domácnost. A je úkolem muže vydělávat peníze. Staletími prověřený model založený na těch jediných správných hodnotách. Na to člověku stačí selský rozum, aby pochopil, že dva muži by sice vydělali dost peněz, ale nemohli by se starat o děti a dvě ženy by zase nemohly uživit domácnost.

Genderové stereotypy

Muži, kteří o sobě tvrdí, že se starají o děti, projevují empatii nebo snad i dělají domácí práce, jsou jen zženštilí gayové. Ženy, které jsou silné, samostatné nebo úspěšné jsou lesby a mužatky. Nemluvě o dalších nesmyslech jako jsou gendery. Ti všichni zapomněli na tradiční hodnoty a zradili tradiční společenský řád.

Závěr

Rád bych napsal, že se jedná o pokus o satiru, ale pravdou je, že tyto názory jsem nespočetněkrát slyšel na vlastní uši, případně opakovaně četl pod různými příspěvky na sociálních sítích.

Nevím jakým způsobem se lidé chovají ke svým rodinným příslušníkům a raději to po jejich názorech nechci ani vědět.

Nehaním konzervativce. Ale obhajovat se tradičními hodnotami a stereotypy, které byly „moderní“ ve středověku – raném novověku… to musí být člověk konzerva z hodně silné oceli.

Byl jsem celkem zaražený, když jsem si o těchto tradičních hodnotách a stereotypech zjišťoval víc informací a zjistil např. že ženy mají volební právo pouze 100 let. Možnost studovat na univerzitách bylo ženám umožněno až koncem 19.století a ještě na konci 18.století se snaha za rovná práva mužů a žen odměňovala gilotinou.

Už jsem konečně pochopil, proč si někdo myslí, že žijeme jako ve středověku, když jsou stále v lidech zakořeněny tyto „tradiční hodnoty“.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz