Hlavní obsah
Sport

Mejdlo v Olomouci, fotbalisti chyceni v ofsajdu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: gpointstudio/Freepik
20. 11. 9:49

Nedělní klid a idylku narušilo zjištění, že trojice reprezentantů pařila v Olomouci. Pouhých několik desítek hodin před nejdůležitějším zápasem roku. Hrubé pochybení, nebo lidské zaškobrtnutí?

Článek

Včera se odehrál v našich končinách nečekaný úkaz – přestala existovat inflace, zdražování energií, pětidemolice nás neožebračovala a Babiš nekňoural. Vše totiž přehlušila kauza našich fotbalových reprezentantů, kteří se rozhodli v Olomouci zakalit.

Pro fotbalové fanoušky nic nového pod sluncem. V našich končinách se přece jenom s podobnými kauzami setkáváme celkem pravidelně.

Ať už to byly Feninovy pěsti v pražském baru Kozička, nebo jeho psychické problémy, které vedly k jeho pádu z okna hotelu. Pokřik reprezentantů „Radek Drulák nemá č…!“ byl také fajnovou odpovědí na kritiku jejich výkonů. A není třeba zapomínat ani na miláčka všech, Davida Limberského, který dokázal naprat nejen sebe, ale také své luxusní Bentley a poté si na tuto veselou historku zavzpomínat při oslavě gólu. Nebo také aféra kolem piva Kokeš a plzeňského fotbalu.

Nic jsem neplatil…

Myslím, že bezesporu nejznámější aférou ale byla oslava narozenin Tomáše Ujfalušiho v roce 2007 po prohře s Německem. Novináři poodhalili, co se v proslulém pokoji číslo 433 v dejvickém hotelu dělo a hned z toho byla mediální kauza jako hrom. Na následné tiskové konferenci se pak Tomáš Ujfaluši postaral o klenot fotbalové síně slávy. Jeho hláška „Nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí“ zlidověla i mezi lidmi, kteří fotbalu nijak zvlášť nefandí.

Tomáš Ujfaluši ostatně využil i nejaktuálnější aféry k propagaci své kolekce triček se svým památným citátem. Nutno přiznat, že projekt podporuje mladé sportovce, kdy 250 Kč z částky putuje na nákup sportovního vybavení mládežnickým sportovním týmům. Jestli nám, Čechům, není něco cizí, tak je to trolling cizího neštěstí.

Škodolibost jako český rys

Což se také projevilo na sociálních sítích a ihned se vyrojilo množství postů, které si do účastníků kalby v Olomouci s radosti rýpnuly. Diskuze se proměnily v bojiště, kdy místo liberálů a konzervativců, či pravice a levice zápasily dva hlavní tábory.

Bóže, jsou to taky jenom lidi

Tomuto povzdechu rozumím. A lidsky ho i chápu. Ruku na srdce, kdo z nás nikdy neporušil nějaké to nařízení nebo kdo se někdy solidně nepicnul? Prostě někdy člověk potřebuje upustit páru. Problémem je, že se tak stalo v rozporu s pravidly, se kterými hráči souhlasili při příchodu do reprezentace. Horší je, že v pondělí reprezentaci čeká zápas o přímý postup na EURO. To Ujfaluši s kamarády se rozparádili až po prohraném zápase, kdy byla konečná.

Navíc by si hráči (i lidé, kteří je obhajují) měli uvědomit, že zejména v době, kdy jsou na srazu, reprezentují naši zemi. Taky by se šéfovi nelíbilo, kdyby poslal zaměstnance na důležitý audit a pak sledoval videa na sociálních sítích, kde se dva dny před auditem jeho zaměstnanci nad ránem opile potácí městem.

Měli by se stydět!

I této druhé skupině rozumím. Jak už jsem psal – jednalo se o porušení pravidel a je to kaňka pro český fotbal doma i v zahraničí. Myslím si ale, že hráči toto ví. Vědí, že udělali blbost. Zejména Coufal, který má tu nevýhodu, že je z oné trojice suverénně nejznámějším, což se potvrdilo i v zahraničních médiích, které často hlásají „Hvězda West Hamu, Vladimír Coufal a dva další“.

Kluci mají 31 let. Kuchta je ještě o pět let mladší. Navíc mají často přísnou životosprávu, takže možná opravdu brali reprezentační pauzu jako čas na mejdlo. Víc by se to chápalo, kdyby právě oni nebyli nominování, ale budiž. Každopádně míním že i oni na druhý den přehodnotili tento geniální nápad na naprostou blbost.

Doba mobilová

Já osobně korzuji nějak na pomezí těchto táborů a spíše se škodolibě uchechtávám hlouposti či naivitě zainteresovaných hráčů. To opravdu čekali, že si skočí do baru na tajňáka? Že v době, kdy i tříleté děti ovládají mobilní telefony, se to ututlá? Že je nikdo nepozná? Na což ostatně poukazoval i spekulativní názor v jedné z diskuzí: „Myslíte, že dřív se to nedělo? Dělo se to vždy. Jen dřív nebyly mobily, internet a sociální sítě.“

A co vy? Jaký máte názor na současnou kauzu, která zahýbala fotbalovým i nefotbalovým prostředím v naší zemi? Dejte mi vědět v anketě.

Anketa

Jaký máte názor na mejdan v Olomouci a na zveřejněné tresty?
Nic se nestalo. Nespravedlnost.
2,7 %
Pochybení jasné, ale je to nafouknuté.
17 %
Pochybení jasné, reakce přiměřená.
73,3 %
Měli by se stydět!
7 %
Celkem hlasovalo 405 čtenářů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz