Hlavní obsah
Umění a zábava

Řetězové maily – jak si splnit sen

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Shutterstock
11. 8. 8:45

Už od počátku lidstvo obdivuje udatné hrdiny a neohrožené bojovníky za svobodu. Ale jak se v dnešní době stát mocným rekem jako byl Hektor či Zorro? Nebojte, netřeba zoufat – můžete se stát udatným bojovníkem za pomocí řetězových mailů!

Článek

Tento způsob, jak se stát hrdinou, jde ruku v ruce s rozmachem internetu, takže je mezi námi už nějakou řádku let a díky své všestrannosti poskytuje splnění snu široké škále uživatelů. Zatím uvedu níže pouze ty nejzákladnější témata, ale je jen na vás, kterým směrem se vydáte.

Chcete se stát nejzábavnějším členem společnosti?

Není lic lehčího než poslat velmi podařený vtip celému svému adresáři kontaktů. Nezáleží na tom, že tento vtip byl ohraný možná už v době Hektora či Zorra. Dobré vtipy přeci nikdy nestárnou. Stejně můžete přistupovat i k legračnímu videu či obrázku. Pokud jste navíc zkušeným uživatelem PC a ovládáte tak sofistikované nástroje jako malování či prezentace, můžete svou kreativitu vyjádřit i tímto způsobem.

Toužíte se vžít do role 007?

Jste fanoušky špionských knih a filmů? Snili jste o roli Bonda, Sherlocka Holmese či majora Zemana? Chtěli jste se vždy podílet na vyšetřování utajovaných spiknutí a sklízet obdiv, za jejich odhalení? Vzbudili jste se ráno a zjistili, že víte, kdo řídí všechny korporace na světě? Odhalili jste při sezení v tramvaji původ nemocí či nezvratný důkaz o tom, že země je placka umístěná na krunýři velké vesmírné želvy? V tom případě Vám opět může posloužit řetězový mail. Pokud navíc trpíte bludy či paranoiou, tím lépe. Váš projev tak bude více autentický.

Chcete vést medicínskou osvětu?

Nemoci nás provází od narození a jsou nedílnou součástí našich životů. Proto se jedná o další téma, na které se můžete zaměřit a za pomocí řetězových mailů šířit své odborné studie v oblasti virologie či bakteriologie. Pokud máte tedy důvodný pocit, že vědci jsou nevzdělaní, protože Vaše prababička říkala, že na tu konkrétní nemoc nejlépe zabírá kolečko cibule luhované v octě a zapité odvarem z lipového květu nasbíraného při Svatojánské noci, je Vaší morální povinností o tomto objevu všechny informovat.

Staré zlaté časy…

Pokud se momentálně nemáte dobře, či máte pocit, že byste se měli mít ještě lépe, můžete dospět k názoru, že chyba není ve Vás, Vašich zvycích a zlozvycích či Vašich špatných rozhodnutích, kterých jste se dopustili. Možná usoudíte, že ta chyba přeci musí být v současné zkažené společnosti a ve všech okolo Vás. V minulosti přece člověk mohl být čím chtěl. I zámečník mohl dělat ředitele podniku, pokud byl pilný, pracovitý a úzce spolupracoval s vládnoucím režimem. Jestli i Vy s láskou vzpomínáte na časy, kdy si nikdo nezáviděl, protože nikdo nic neměl, kdy si nikdo nestěžoval, protože by ho zavřeli, pak je k šíření této nostalgie řetězový mail jako stvořený.

Kombinace

Zatímco humorné řetězové maily jsou především díky své jednoduchosti vhodné pro začátečníky, ostatní témata dokáží zkušení autoři vhodně kombinovat.

Odhalili jste při sečení zahrady, že naši političtí představitelé jsou tajnou kastou upírů, kteří se živí krví z transfuzních stanic a proto je krve stále nedostatek? Zdálo se Vám o tom, že NASA vysílá rakety do kosmu, aby zaútočily na mocnou Vesmírnou želvu a tím přivodily zkázu světa? To by se za Karla IV. nestalo…

Poznámka autora: Doufám, že všichni pochopili (snad) zcela zjevnou ironii. Článek měl poukázat na nesmysly šířící se formou řetězových mailů. Nešiřte hoaxy a dezinformace. Spoléhejte na důvěryhodné zdroje informací.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz