Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Proč mám milovat potvoru?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Milovat je poznat sám sebe v někom jiném.

26. 1. 6:00

Toto je mé PODĚKOVÁNÍ ženám, které nás muže přivádějí sice k šílenství, avšak v podstatě proto, že my už šílení jsme. Abychom se zamilovali a sdíleli svět s těmito mnohdy nepochopitelnými tvory.

Článek

Komplikované dívky = potvory jsou velmi kreativní a velmi emotivní. Česky řečeno jsou „praštěné pavlačí“. Mohou v sobě mít nádech něčeho, co lidé nazývají „bláznivým“ nebo naopak „proradným“. Většina je považuje za černé ovce, o kterých se moc nemluví. Raději.

Nikdo je moc nemá rád. Ne proto, že by nebyly milování hodné, ale protože neví, jak je milovat. Ale nikdo nás nikdy nebude milovat víc. Nikdo se s námi vážení pánové a mužové nebude nikdy milovat s větší vášní než ony. Nikdo nás nebude tolik zbožňovat. Možná ani Bůh ne. Ten určitě ne…

Nikdo nás tolik nepovzbudí v cestě za našimi sny. Čeká na nás nespočet hlubokých konverzací, které nás donutí pokládat si otázky ohledně našich názorů a myšlenek. Vždy se nás budou snažit přechytračit. Vždy se budou tvářit nezkrotitelně. Nechte jim ten pocit.

Vždy budou v opozici. A vždy se budou pokoušet zvítězit. Nad celý světem. I nad námi. Při mnoha příležitostech. Vždy budeme muset být ve střehu. Aby zase něco neprovedly. No, a nebude to vždy snadné, ale rozhodně to bude plně uspokojující a vždy nakonec pro oba i zábavné.

Jednoduchá dívka má jednoduchou mysl. S ní nebudou věci tak těžké a komplikované, bude to hladké plachtění na klidném moři. To je typ dívky, s kterou si možná představujete život – ne s tou, která má svoje názory (někdy horší jak britské ultras), je chytrá, a ne vždycky se vším, co z naší velectěné makovice vypadne, ihned souhlasí.

Ale jestli se chcete stát tou nejlepší verzí svého „“, ožeňte se s tou komplikovanou. Udělá pro vás totiž tohle:

1) Sice neví, co úplně přesně chce, ale bude si na tom trvat tak dlouho, až dokáže obrátit vaši pozornost k problému jako pes, co zachraňuje v lese zraněného pána. Větší věrnost vám dvěma nenajdete. Vezměte si takovou ženu.

2) Bude po vás chtít váš respekt. Pravda je ta, že to i v situacích, nad kterými se můžete pousmát, ale to byste neměli. Tím, že dává najevo svou hrdost a vy zase na oplátku respekt k ní, nutí k tomu nás, své muže. Vezměte si takovou ženu.

3) Bude totiž možná jediná chtít snášet vaše názory i přes to, že ji nijak neimponují, ale protože je říkáte vy, bude za nimi hledat vás a objeví tak pro vás i mnoho dobrého v tom, čemu říkáme duch, spiritualita, víra. Vezměte si takovou ženu.

4) Bude vám s vášní, planoucí jako oheň z jejích očí, srdce i těla vyprávět o svých snech. A když se vy stanete jejím snem, budete se navždy hřát v plameni lásky, který nezhasíná. Popřípadě v pekelném oleji, to už záleží na nastavení hořáku. Vezměte si takovou ženu. Nekalkulujte. Stejně vás to bude stát úplně všechno.

5) Bude vás donekonečna nechápat a vy tak budete muset, když s ní budete chtít komunikovat, nuceni rozvíjet i talenty, o kterých jste ani nikdy nevěděli. Vezměte si takovou ženu.

6) Bude to možná bývalá pojašená jeptiška nebo skoro kurtizána, na počtu před vámi nezáleží, ale je to žena, která pochopila, co je to být ne ALFA, ale OMEGA vašeho života, která vás pro spásu od Boha bude směřovat k tomu, abyste rostli jako duchovní bytosti. Spolu. Vezměte si takovou ženu. (PS: tady stojí za to podotknout, že se v životě s ní občas vyskytne taky zkratka pro zvolání OMG - „oh my god“)

7) Bude se s vámi přít do krve. Bude se hádat a rvát se. Bude bojovat, aby vás udržela v bdělém stavu. A když pochopí, že bojovat s vámi nemá cenu, bude se jen smyslně kočkovat. I když někdy s nezataženými drápky. Ale stejně tak bude bojovat o vás a vaši lásku se světem, bude se rvát za vaše děti a za vaši svobodu. Vezměte si takovou ženu.

Bude se vám chtít vždy vyrovnat a bude v mnoha směrech lepší než vy. A jen opravdový muž si přizná, že je jeho žena v mnoha ohledech lepší než on. Protože ji miluje. A protože ona udělá to samé vám. Bude vás milovat. Vezměte si takovou ženu.

No pánové, komplikovaná, ale nezralá DÍVKA vám bude jen osinou v zadku. Budete chtít ji zabít, protože vám to možná přijde humánnější než pořád řešit ty její „blbiny“. Bude se s vámi o všem hádat, budete se vedle ní vždy cítit jako „loser“, protože nebudete vědět, jak ji vlastně učinit šťastnou. A vaše radost ze života postupně uteče neznámo kam.

Ale s trochou zkušenosti a moudrosti se i taková dívka stane tou ŽENOU, s kterou je dobré se O-ŽENIT. Je na vás, jestli chcete růst spolu a nebo ji předklepete a připravíte jako řízek někomu jinému, kdo si ji jen obalí a šoupne si ji už skoro hotovou na pánvičku.

A až jednou do tohoto bodu dospěje (rozhodne se vás milovat), nenecháte ji už nikdy odejít, protože byste tím riskovali ztrátu toho nejlepšího, co vás v životě potkalo. Chce to jen vydržet budovat vztah, v němž oba dva, jak dívka, tak i chlapec dospějí.

Její problém není v ní, ale v tom, jak komplikované představy svého okolí musela zpracovat, aby vůbec přežila v tomhle světě. A je moudré se naučit laskavě a láskyplně přijímat to, co je nesnadné a nepříjemné. Pokud by toho chtěla zneužívat, vraťte ji zase klidně na zem, i na holou.

Ale nikdy ji nezapomeňte ocenit! Protože, když něco tvoříte, váš vztah například, tak to, co vytvoříte, vychází-li to z milujícího srdce, pak vždycky vytvoříte něco překrásného. Něco cenného. Krásného. Společného.

Protože na konci, se říká, nás zachrání jedině KRÁSA. Krása lásky. Jestliže v ní i v sobě vyjádříte lásku, co je ve vás i ve vašem společném životě, pak vás ta láska, kterou jste takto zrodily, zachrání.

Jestliže to neučiníte, pak vás tato nevyjádřená láska svou silou zničí. Vezmete si ji? Do svého srdce?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz