Hlavní obsah
Sport

Glosa: Lionel Messi opět vítězem Zlatého míče

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay

Zlatá míč

31. 10. 17:31

Messi opět vítězem Zlatého míče. Zaslouženě?

Článek

Glosa

Nemohu si pomoci, ale od včerejšího vyhlášení této ankety mnou cloumají smíšené pocity. Jelikož se mi po ohlášení výsledků ihned vybavil rok 2021, a to, kdy Robert Lewandowski, jednoznačně nejlepší fotbalista této sezony či roku, nevyhrál. Jelikož sezona se hodnotí poslední 2 ročníky této ankety byl o vítězství obrán právě Messim, který toho nepředvedl v tomto roce zdaleka tolik jako polský kanonýr.

Ten byl vinou okolností obrán i o Zlatý míč v roce 2020, protože vlivem pandemie Covid -19 se Zlatý míč neuděloval. A právě letos je to podobné …

Ano, Lionel Messi dovedl konečně Argentinu po 1. od roku 1986 k titulu MS od božského a tragicky zesnulého Diego Maradony, který by oslavil 63. narozeniny. Což bylo defacto posledním velkým měřítkem, aby svého krajana ve své zemi překonal.

Ovšem, kdo si vzpomene, kdy naposledy dal někdo ve finále MS hattrick? Byl to právě Francouz Kylian Mbappé, který ve strhujícím a nervy drásajícím finále tento počin zaznamenal. Navíc je pro něj již dávno Ligue 1 malá a čeká se, kdy nastoupí za pravého evropského giganta, třeba to bude právě Real Madrid apod.

Nebo co takový Haaland? Ten po přestupu z Dortmundu ve své 1. sezoně v Premier League lámal jeden rekord za druhým. Navíc konečně dotáhl Manchester City k vytouženému titulu v Champions League. Tímto samozřejmě nechci shazovat výkony a kvality Lionela, které předvádí již více než dekádu, ale prostě se tu opět našli tací, kteří si toto ocenění zasloužili opravdu více. Zlatý míč by se neměl udělovat za 1 povedený turnaj, či ba dokonce za zásluhy, ale za celosezónní přínos, ať už na klubové, tak i na reprezentační úrovni.

Co myslíte vy?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz