Hlavní obsah

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Autor je členem vedení Zelených, podruhé otcem na sdílené rodičovské, projektovým manažerem v oblasti vzdělávání k udržitelnosti.

Dříve byl (2018-2022) spolupředsedou Zelených v Praze a inicioval řešení klimatické politiky hlavního města v reakci na zprávu IPCC z října 2018, byl terénním sociálním pracovníkem zabydlování rodin ohrožených sociálním vyloučením v Praze v rámci Člověka v tísni, poradcem radního pro životní prostředí, úklid, IT a rozvoj dětských hřišť na Praze 1, předsedou komise pro participaci MČ Praha 1, členem investiční komise Prahy 1, dopravní komise Prahy 1 a Prahy 7, asistentem předsedy výboru dopravy hl.m. Prahy, náměstkyně primátorky Prahy pro životní prostředí, energetiku a územní plánování, náměstka primátorky Prahy pro územní rozvoj a územní plánování.

Před vstupem do politiky byl členem vedení spolku AutoMat a mluvčím pražských neziskovek zabývajících se udržitelným rozvojem města. Ve spolku Oživení koordinoval projekt Starostové pro transparentnost a v AutoMatu stál u zrodu projektů Do práce na kole, Nábřeží žije nebo rozvoje projektu Zažít město jinak, či Laboratoř udržitelného urbanismu.

V letech 2010-2012 začínal své veřejné angažmá jako hlavní koordinátor pražských cyklojízd, aniž by před tím, kdy nějak moc jezdil na kole nebo se dokonce kdy považoval za cyklistu.

Vystudoval (mezinárodně) Bezpečnostní studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (Mgr.) a Mezinárodní teritoriální studia tamtéž (Bc.).

V průběhu studia strávil velmi formativní rok na Erasmu na škole Sciences Po ve francouzském Rennes, kde poprvé v životě viděl a slyšel naživo politika Zelených - Daniela Cohn-Bendita.

Byl vychován v Praze, odkud často jezdil za prarodiči do Heřmanova Městce.