Hlavní obsah
Internet a technologie

Tim Young: Naše virtuální sestřička nikdy kávu vařit nebude, ale využívá ji už 220 tisíc pacientů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: 30 Minut Lajfu

Timothy Young

15. 11. 15:15

Zatímco v supermarketech mizí pokladní a nastupují samoobslužné kasy, v lékařských ordinacích jsou zdravotní sestřičky nahrazovány virtuální „Emou“. EMMY toho umí hodně, ale kávu prý zatím neuvaří.

Článek

Emmy

Digitalizace a umělá inteligence mění celou řadu oborů a výjimkou není ani zdravotnictví. Výsledkem těchto změn však nejsou pouze elektronické recepty a neschopenky. V Česku se například nedávno objevila i virtuální zdravotní sestřička. Jmenuje se Emmy a její služby prý využívá již 200 tisíc pacientů. O tom, co EMMY umí si její spoluzakladatel, Timothy Young, povídal v epizodě podcastu 30 MINUT LAJFU.

Co v rozhovoru zaznělo?

Například to, jak se s virtuální sestřičkou popasovali senioři, jak jsou chráněna osobní data a i to, že tzv. distanční medicína má velkou budoucnost. Mluvili jsme také o expanzních plánech EMMY do zahraničí i o zapojení umělé inteligence. Otázkou také zůstává, zda různá „chytrá“ zařízení, jako jsou telefony a hodinky, budou umět monitorovat lidské zdraví a přenášet data přímo lékaři. Některé automobilky o tom totiž už uvažují. Ruce na volantu mohou být zdrojem informací o srdečním tepu a krevním tlaku, snímání sítnice oka řidiče pak prozradí další parametry jeho zdravotního stavu.

Časová osa

0:55 - Co všechno virtuální sestra umí

4:40 - Na koho EMMY cílí

8:00 - EMMY v době Covidu

12:15 - EMMY a zdravotní karta

14:30 - Finance

16:30 - Umělá inteligence

22:20 - Ochota pacientů využívat digitální služby + Ochrana dat

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz