Článek
Nejblíže je podle listu The Financial Times Estonsko. Dalších pět míst k zásahu je cíleno na Německo. Jedná se o několik přístavů, ale i míst ve vnitrozemí. V dokumentu se píše například o centru pro výcvik speciálních sil a německém radaru. Vzhledem k blízkosti Francie se hrozba týká i tohoto sousedního státu.
Ruská námořní flotila působící v Baltském moři by mohla cílit na Norsko. Ve spisu se píše o námořní základně ve městě Bergen a dalších severských lokalitách. Podle mapy uveřejněné listem The Financial Times má Rusko námořní flotilu i v Severním moři. Ta by eventuelně mohla cílit i na místa ve Velké Británii.
Dalším cílem Rusů by mohlo být i Turecko a hrozba visí i nad Rumunskem a Bulharskem.
Překvapením je, že se do hledáčku Rusů dostali i někteří jeho spojenci. Rusko si za cíl vybralo i místa jako je Ázerbájdžán a Írán, a to spolu tyto státy více méně vycházejí.
Stejně tak má Vladimir Putin připravený scénář i pro možný střet s Čínou a Severní Koreou. Mezi cíle bylo pak zařazeno i hned několik míst v Japonsku a Jižní Koreji.
Podle listu The Financial Times by Rusko při válce se státy NATO útočilo na civilní cíle a kritickou infrastrukturu. Podobný scénář můžeme pozorovat na Ukrajině.
Vladimir Putin v posledních letech v souvislosti s válkou na Ukrajině opakovaně hrozí nejničivější zbraní, kterou doposud lidstvo vytvořilo, ovšem zvláštností je, že se v plánu nepíše vůbec nic právě o Ukrajině.