Článek
Mnoho lidí tak informace o výši honorářů ve StarDance pobouřily a na sociálních sítích je vzrušeně komentovali. Naštěstí nejde o obvyklý projev české národní závisti. Ba naopak. Spousta lidí je smířená s tím, že jsou různé celebrity nadstandardně placené a už se ani nepozastavují nad tím, že mnohem více než třeba vědci nebo špičkoví umělci, kteří nemají to štěstí, že se dostali mezi hvězdné tváře a na televizní obrazovku.
Diváky hojně sledované show nejvíce naštvaly spekulace, že nejvyšší částku za svoji práci ve StarDance (údajně má jít až o 120 tisíc za jeden večer) dostávají členové poroty. Zatímco jenom sedí a prý nadržují svým favoritům na úkor jiných, tanečníci se opravdu „nadřou“, protože celý týden musí trénovat a pak za svůj výkon v každém kole obdrží pouze 70 tisíc (vítězný pár si tak údajně přišel na nezdaněných 700 tisíc). Je docela překvapením, že jim většina lidí (až na pár výjimek, žijících v iluzi, že „hvězdy tančí“ zadarmo) těžce vydřené peníze přeje a dokonce by jim ještě přidali.
Podobně vyvolaly rozhořčení články, že profesionální tanečníci, kteří hvězdy učí tancovat a vytvoří jim choreografii, dostávají zhruba jen polovinu toho, co slavnější aktéři, hlavně porotci, ačkoliv měli vůbec nejvíce práce. Někteří lidé se pozastavují také nad tím, že si moderátor Marek Eben vydělá kolem 50 tisíc za jeden večer, kdežto jeho kolegyně Tereza Kostková o 10 tisíc méně. Také v tomto případě kritizují, že moderátoři mají podstatně menší příjmy než porotci.
Mnohem závažnější, než samotná výše honorářů, je však fakt, že veřejnoprávní Česká televize opakovaně odmítá zveřejňovat náklady na některé své pořady a čelí kvůli tomu nejen oprávněné kritice, ale i žalobám.