Hlavní obsah
Názory a úvahy

Zoufalí Němci prosí novináře o pomoc. Mají strach o sebe i svoji vlast

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Obnovené policejní kontroly na hranicích migranty neodrazují a jsou nedostatečné

9. 11. 13:33

Masové demonstrace v německých ulicích, na nichž se šíří antisemitismus, vyprovokovaly německé občany, aby dali rozhořčeně najevo, že mají obavy o osud své země i své životy.

Článek

Jejich obavy nyní tlumočí nejčtenější německý deník Bild, který se stal platformou nespokojených. Strach o život a bezpečí dodal německým občanům konečně odvahu nazývat věci pravým jménem a dát najevo obrovské znepokojení nad tím, co se v jejich zemi děje. Jsou rozhořčeni, že němečtí politici léta strkali hlavu do písku a snažili se je pod vlivem mantry někdejší kancléřky Merkelové přesvědčit, že vše zvládnout. Nyní už je jasné, že nezvládli.

Je krutým paradoxem dějin, že právě Němci, kteří se dodnes nevzpamatovali z toho, co nacisté napáchali během druhé světové války, prožívají novou vlnu antisemitismu. Kvůli bezbřehé toleranci vůči všem rasám a vyznáním a především velkorysé imigrační politice, ve své zemi tiše, byť často proti své vůli, strpěli příchozí, kteří se nikdy nedokázali podřídit jejím hodnotám. Nyní jsou šokováni, že tisícové davy v ulicích měst otevřeně šíří nenávist vůči Židům, radikální islamistické požadavky a dokonce se dožadují vyhlášení chálífátu. Příliš pozdě obviňují politiky, že nechali dojít situaci tak daleko, léta ignorovali varovné signály a naopak nálepkovali a dehonestovali všechny, co na ně neváhali upozorňovat.

Zkreslený obraz o tom, jak německá společnost, potažmo státy EU, imigrační vlnu zvládají, dosud nabízela i veřejnoprávní média, nejen ta německá, ale také naše. Zatímco v Německu roste v souvislostí s masovým přílivem imigrantů kriminalita, řádí zde drogové gangy, ve velkých městech vznikají „no go“ zóny a policie často situaci nezvládá, Česká televize právě vysílá dokumentární cyklus, nazvaný „Šest smyslů Berlína“, v němž Češi, kteří zde žijí, vyprávějí, jak báječný je život v německé metropoli. Pochvalují si, že si tam každý může dělat co chce, všichni lidé se zde mají rádi a váží si svobody. Jenže nyní se ukazuje, že když se odloží růžové brýle, realita je zcela odlišná.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz