Hlavní obsah
Umění a zábava

Nedožité narozeniny Patricka Swayzeho. Moment ze zkoušky Hříšného tance je dodnes obdivován

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikipedie/Fair use
22. 8. 18:56

Hvězda tance Patrick Swayze by slavil 71. narozeniny. Jeho život vyhasl příliš brzy a do míst odkud není návratu odešel před 14 lety. Na jeho hříšný tanec a sexy tělo vzpomíná jistě mnoho žen.

Článek

Kdo by neznal romantický film s velmi přitažlivým tanečníkem, kterého ztvárnil legendární Patrick Swayze. Když došlo tehdy k finálnímu sestřihu filmu, šéf filmového studia řekl, že mají negativy spálit. Tak se ale naštěstí nestalo a svět spatřil nejvýdělečnější film roku 1987.

Téma celého filmu, kdy se poslušná dcera seznámí nejen s divokým rytmem tance, který je konzervativními hosty považován za hříšný, ale navíc vztah s jejím učitelem tance přeroste ve vášnivou lásku, chytlo za srdce snad všechny diváky. Opravdovost citů musela projít řadou těžkých zkoušek nejen na parketu, ale hlavně v ovzduší konzervativní morálky, která jejich vztahu nepřála.

Legendární věta „Baby nebude sedět v koutě“ se zapsala po celém světě a není snad nikoho, kdo by nevěděl odkud věta pochází.

Dívka, které se říkalo BABY, vlastním jménem Jennifer Gray, ve světě filmu bohužel neprorazila. Její taneční talent ale zúročila a stala se vítězkou americké taneční soutěže Dancing with the Stars. Zvláštní je, že i ona po smrti Patricka Swayze onemocněla rakovinou. Naštěstí boj s touto nemocí vyhrála.

Tento filmový hit čeká pokračování, ale bohužel Patrick Swayze byl jen jeden. Známý filmový pár je navždy zvěčněn nejen ve filmu Hříšný tanec, ala také ve videu zde, kde jsou zachyceni při tréninku své nejslavnější role a bylo shlédnuto téměř 5 miliony diváků. Hvězda Patricka Swayze neuhasíná, ale svítí dál.

Zdroj: Wikipedie

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:
Patrick Swayze
Hříšný tanec

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz