Hlavní obsah
Názory a úvahy

Babišův sen o porážce Okamury se (zatím) nekoná

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Daniel Villafruela/wikimedia.commons

Kdysi to byl celkem seriózní podnik /třeba v něm nelétaly rány/, ale poslední dobou se z naší sněmovny stává vinou opozice spíš loutkové divadlo.

6. 9. 10:27

Stýskalo se vám v létě po žvanění ve sněmovně? Tak už nemusí! Opozice dočerpala síly a už se zase vrhla do obstrukcí.

Článek

Bohužel opět vedle. Kdysi se Andrej Babiš tvářil, že do sněmovny on jako ministr financí a později premiér přece nemusí chodit, vždyť je to jen žvanírna.

Paradoxně je to v momentě, kdy obývá opoziční lavice, právě on, který žvaní, žvaní a žvaní.

Jeho včerejší projev o délce 6 hodin a 8 minut k vládnímu úspornému balíčku byl plný obviňování, výsměchu, dehonestací a klišé. Jediné, co chybělo, byly jasné a konstruktivní připomínky, co by se dalo s růstem inflace a propadající se ekonomikou reálně dělat.

Je to paradox - úspěšný podnikatel a rádoby skvělý politik ne a ne odtajnit, co by se mělo s republikou dělat a co pro to plánuje udělat on.

Ve svém projevu nezapomněl zmínit svoje oblíbené téma - zrušení velkého centra pro léčbu rakoviny, které osobně vymyslel, když se bál, že má rakovinu prostaty.

Nebo další jeho prohlášení, že vláda není ochotná pokračovat v dalším z jeho vysněných projektů „Letňany“- když chtěl Andrej Babiš prodat všechny historické budovy ministerstev a státních úřadů v centru Prahy a úředníky odstěhovat do nově vybudované vládní čtvrti v Letňanech.

Mě v souvislosti s pražskou částí spíš naskočí megalomanská stavba provizorní vojenské nemocnice Letňany pro nemocné covidem-19, kde nikdy nebyl léčen jediný pacient a Babišova vláda za ni zaplatila bezmála 100 miliónů korun.

Asi jde po ztrátě mediálního domu Mafra o nový způsob, jak dát o sobě vědět. Ale přednes a komentování cizího textu s deklamačními schopnostmi uspávače hadů je opravdovou a nefalšovanou žvanírnou, před kterou vždy Andrej Babiš varoval, a která dosáhla svého vrcholu až v momentě, kdy se s předsedou Okamurou začali přetahovat o řečnický pultík jako dva caparti na pískovišti o hrabičky.

Netvrdím, že naše vláda dělá všechno dobře a za spoustu rozhodnutí jí netleskám. Ale podobná vystoupení mne vždycky ubezpečí, že mít tady na místě koalice opozici, vážně bychom se „líp“ neměli ani ve snu. Ještěže nám to pánové Babiš s Okamurou vždy jednou za čas tak ochotně sami připomenou.

A própo, Okamurův rekord ve sněmovním řečnění zůstává při hodnotě 7 hodin a 7 minut i nadále nepřekonán.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz