Hlavní obsah

Mr. Bean: Přestože herec v televizi vypadá jako šílenec, je nadprůměrně inteligentní a má dvě děti

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Wikimedia Commons/Public domain
15. 11. 10:45

Není mezi námi snad nikdo, kdo by si nepamatoval tohoto oblíbeného herce, který se proslavil především svou rolí Mr. Beana. Ačkoliv působí na první pohled jako šílenec, je neskutečně chytrý a inteligentní.

Článek

Rowan Atkinson, celým jménem Rowan Sebastian Atkinson, se narodil 6. ledna 1955 ve Velké Británii v Newcastlu. Jeho rodina nebyla ničím výjimečná a žila velmi skromně. Otec byl úspěšný farmář, který se věnoval chovu domácích zvířat. Jeho maminka byla především ženou v domácnosti, která se snažila svou rodinu maximálně zajistit. Ačkoliv měl velké předpoklady k tomu, že by mohl převzít rodinnou farmu, Rowan se vydal po své vlastní dráze. Věděl, že se chce stát hercem.

Jeho první zkušenost s televizní kamerou přišla v roce 1979, kdy se dostal do britské veřejnoprávní televize BBC jako herec seriálu Nezprávy o deváté. Tento seriál byl ve Velké Británii velmi úspěšný, a právě díky němu získal své první herecké ocenění British Academy Award. Od té doby se další nabídky na role jenom hrnuly a jeho sláva stoupala na vrchol.

Mr. Bean je trochu šílenec

Snad nejvýznamnější role, kterou dostal, byl právě trochu podivný Mr.Bean, který se několik let vysílal snad po celém světě. Seriál se poprvé na televizních obrazovkách objevil v roce 1990. Rowan Atkinson se role smolaře, trouby a blázna Beana zhostil opravdu skvěle. Lidé si ho oblíbili a chvilkami mu věřili, že takový je i v reálném životě. Herec ztvárnil velmi nešikovnou postavu, která měla za svého nejlepšího kamaráda malého medvídka.

Zajímavostí je, že ačkoliv se stal právě díky Mr. Beanovi po celém světě oblíbený, Robert tuto roli nenávidí. „Osobně jsem docela jiný než Mr. Bean. Jsem až děsivě normální, nesnáším to,“ prozradil v jednom ze svých rozhovorů. V ten moment si Rowan Atkinson uvědomil, že herectví je právě to, co chce dělat. Začal proto psát scénáře pro divadlo Oxford Playhouse, kde se následně uplatnil jako komik. Co je nutno podotknout je fakt, že ačkoliv ztvárňuje role primitivů, jeho IQ je 178, čímž se jednoznačně a neodmyslitelně řadí ke géniům. Dokonce se o něm traduje, že dokáže mluvit až pěti světovými jazyky.

Rozvedl se kvůli své milence

Jeho soukromý život byl velmi bouřlivý. V roce 1990 si vzal za manželku profesionální vizážistku Sunetru Sasty, kterou potkal během natáčení seriálu Černá zmije. Nikdo tehdy jejich vztahu nedával velké naděje. Jejich manželství bylo spokojené a potvrdil to i fakt, že se jim narodily dvě děti, syn a dcera. Jeho syn o herectví nikdy nechtěl slyšet. Po svém studiu na vysoké škole se rozhodl vstoupit do armády. Jeho dcera se stala profesionální zpěvačkou. Žije mimo záři reflektorů a soukromí si bedlivě střeží.

Manželství se však postupem času začalo rozpadat, a mohl za to právě Rowan Atkinson. Ten se totiž zamiloval do své herecké kolegyně Louise Ford, se kterou několik let udržoval milostný románek. Jeho milenka je o 26 mladší. Herec se proto se svou ženou po dlouhých 24 letech společného života rozvedl. V roce 2017 se mu narodila další dcera, kterou má se svou novou partnerkou. Kvůli své dceři si dal na rok pauzu s herectvím, protože se chtěl stát otcem na plný úvazek. Poté se znovu vrátil ke kariéře, do které zapojuje i svou nejmladší dceru.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz