Hlavní obsah

Ukrajinská TikTokerka sdílí videa o tom, jak se země a její život za poslední rok změnily

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
28. 9. 21:50

Mladá blogerka Uliana, která pochází ze země zmítající válkou se rozhodla, že všem ukáže pravou realitu ruské invaze. Sdílí každodenně videa a některá jsou hodně smutná.

Článek

Za chvíli to budou přesně dva roky, co Rusko napadlo Ukrajinu a začalo se v zemi opravdu hodně bojovat. Mnoho lidí v tu dobu okamžitě sbalilo své kufry a uteklo, jak jen daleko mohlo. Bohužel i přesto, že masivní vlna uprchlíků zamířila do celé Evropy, na Ukrajině zůstalo mnoho lidí, kteří utéct nemohli či nechtěli. Mezi nimi je i mladá blogerka Uliana, která se rozhodla ve své rodné zemi zůstat se svou rodinou. Nikdy si nechtěla připustit, že by musela svůj domov opustit. Jak uvádí na svém TikTokovém kanálu, nemá kam jít. Nechce na Ukrajině nechat ani svou babičku, ani dědečka. Je to její domov, kde vyrůstala, chodila do školy a má zde mnoho přátel. Mnoho jejích kamarádů se však rozhodlo utéci.

Jak to tam vlastně vypadá?

K mladé Ulianě se dostaly informace o tom, že si mnoho lidí myslí, že se na Ukrajině nic neděje. Dokonce někteří konspirátoři začali tvrdit, že válka na Ukrajině je pouhá mediální senzace. Ona se rozhodla dokázat, že to tak není. Popsala situace, kdy několikrát musela běžet do krytu přičemž nad sebou slyšela lítat stíhačky a vrtulníky. Několikrát na ulici slyšela střelbu a bála se, co se bude dít. Byly prý i chvilky, kdy do úkrytu ani neutekla, protože sirény nezaznamenaly příchozí nálety. Proto také začala sdílet svá videa, aby všem dokázala, co se v její rodné zemi děje.

Stala se slavnou

Její tvorbu na Instagramu stihlo za pár týdnů shlédnout více než 10 milionů lidí. Mnoho uživatelů této sociální sítě jí vyjadřují podporu. Obdivují, že v této nebezpečné zemi dokáže stále bydlet a volně se pohybovat po ulici. Ona na to však odvětila, že nelze sedět jen doma a čekat. Život musí fungovat a kvůli válce se nezastaví. Ve videu Uliana také ukázala, jak nyní vypadá její život. A přestože je všude spousta trosek a mnohokrát se ozve poplach, ukazuje odolnost života, který jde dál. Například se velmi ráda setká se svými přáteli v restauraci, rodiče chodí do práce, venčí svého pejska a přitom sleduje, jak se mnoho lidí holýma rukama snaží jejich město znovu postavit na nohy.

Zdroje: TikTok, Metadornetwork, Autorský text

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz