Hlavní obsah

Zákaz parkování? Nevadí, protože teď tu stojím já

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay/Public domain
30. 9. 0:00

Čím dál častěji se nejen ve svém rodném městě, ale i po celé republice setkávám s lidmi, kteří si parkují jak se jim zachce. A snad nejvíce úsměvný je na tom fakt, že leckdy záměrně ignorují zákazové značky. A zcela vědomě.

Článek

Ráda bych se Vám svěřila s konfliktem, který na mě dnes odpoledne, během mé cesty z práce, čekal při příjezdu domů. Bydlím na malém sídlišti, kde máme kromě ulice k parkování vyhrazen i vnitroblok. Je sice malý, skromný, ale protože je nouze o parkovací místa, tak se hodí. Když jsem přijížděla ke svému domovu, nestačila jsem se divit. Pán přibližně ve věku 45 let si zde odstavil již svojí čtvrtou dodávku. Tu poslední postavil k našemu bytovému domu, přestože je zde zákaz stání a jasná cedule soukromý pozemek. Zcela jistě vím, že k žádnému ze sousedů nepatří, a tak jsem po zaparkování neváhala a slušně ho upozornila, že tento pozemek je náš.

Je mi to jedno, teď parkuji já

Slušně jsem došla za pánem a zaklepala mu na okénko. Otevřel dveře a zeptal se, co potřebuji. Velmi slušně jsem mu oznámila, že je tady parkování zakázáno a navíc, že se jedná o soukromý pozemek. Pán na mě dost nechápavě hleděl, a tak jsem si říkala, že si možná jen nevšiml. Byla jsem na omylu. Pán mi na to řekl, že ho tyhle „bláboly“ nezajímají, a že nemá kde parkovat, proto bude parkovat tady. Znovu jsem ho upozornila na zákazové cedule, načež mi odvětil, že teď tady prostě stojí on. Pak jsem tedy zírala já, ale rozhodla jsem se, že to nenechám jen tak. Zavolala jsem městskou policii, protože jsem zároveň i správkyně bytového domu.

Policie nic neudělala

Po několika minutách dorazila policie, která se zajímala, co za konflikt s dotyčným pánem mám. Vysvětlila jsem jim celou situaci a pán se stále usmíval. Bylo vidět, že je mu to jedno. Policie bohužel situaci nijak nevyřešila, protože se jednalo o soukromý pozemek, který není v jejich kompetenci. Alespoň tak mi to bylo řečeno. A tak odjeli. Pán z toho měl zřejmě velkou srandu, ale mě se to nelíbí, protože tento pozemek je náš. On si navíc pořídí několik dodávek, které si odstaví po ulici a pak se diví, že nemá kde zaparkovat. No byla všechna snaha zbytečná, nedokázali jsme se dohodnout a tak jsem odešla. A proč to píšu zrovna sem? Abych upozornila na to, že dnešní zákazy a příkazy jsou pro některé lidi neakceptovatelné. Bohužel i tak někteří zneužívají toho, že městská policie nemůže nic udělat, pokud se jedná o soukromý pozemek.

Blondýna nejsem

Pán mi ještě při mém odchodu s chutí řekl, že mám jediné štěstí, že nejsem blondýna. Děkuji, ale opravdu netuším, co tím měl namysli. Upozornila jsem ho na holý fakt, ale shledala jsem se s pořádným výsměchem. Jediné, co se však musí podotknout, že byl opravdu hezký a sympatický. Ale opravdu mě rozzlobil a jako správný řidič by měl zajisté vědět, jaký význam má která dopravní značka.

Příjemný víkend všem.

Zdroj: Autorský text

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz