Hlavní obsah

2 akcie z platformy Robinhood s potenciálem překonat trh

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Zdroj: Wikimedia Commons
3. 10. 8:11

Tato dvě jména jsou pro investory zatím nedostatečná, ale to se může brzy změnit.

Článek

Obchodní platforma Robinhood Markets zaměřená na drobné investory nabízí vynikající přehled o svých uživatelích, pokud víte, kde hledat. Například vede průběžný seznam nejoblíbenějších podílů mezi svými uživateli, který poskytuje určité vodítko k tomu, co je potenciálně žhavé a co ne.

Aby bylo jasno, tento seznam nemusí nutně znamenat, že to, co je populární, je dobrý investiční nápad, ale může být skvělým výchozím bodem pro drobného investora, aby převrátil kameny a zjistil, kde se mohou skrývat skuteční vítězové. Nedávno jsem při prohlížení seznamu Robinhood trochu převracel kameny a narazil jsem na dvě známé akcie s potenciálem porazit trh.

Zde je jméno s potenciálem odrazu a oblíbená dopravní služba, která by mohla začít přinášet vysoké výnosy všem investorům, nejen těm, kteří obchodují na platformě Robinhood.

1. Walt Disney: Příběh potenciálního návratu

Společnost Walt Disney (DIS) zná téměř každý na světě. Je to největší světový zábavní konglomerát s nesmírně populárními franšízovými značkami, mezi které patří Marvel, Pixar, Star Wars a další. Společnost Disney by mohla být na prvním místě v seznamu investorů, kteří hledají podnik, jemuž rozumí a který existuje již desítky let. Bohužel investiční výnosy akcií v posledních několika letech neodpovídají jménu Disney a žalostně zaostávají za výkonností širšího trhu.

Společnost Disney byla během pandemie poškozena, když výluky uzavřely její parky a výletní linky, ačkoli se zdá, že skutečný viník sahá o něco dále, až k masivní akvizici společnosti Fox v roce 2019. Tento obchod v hodnotě 71,3 miliardy dolarů pomohl později téhož roku spustit streamovací byznys společnosti, Disney+.

Od té doby se společnost Disney soustředí na rozšiřování své základny předplatitelů streamingu, utrácí za obsah, ale nepřináší zisky. Je vidět, že příjmy společnosti Disney se vyšplhaly na nová maxima, ale hrubý zisk je prakticky na stejné úrovni jako v letech 2014-2015 a volný peněžní tok je mnohem nižší než v minulosti.

Příliv se však mění. Vedení společnosti začalo zvyšovat ceny za streamování, což by mělo začít přinášet zisky. Z grafu je patrné, že cash flow již začalo stoupat vzhůru, což by mělo pokračovat, protože Disney+ přispívá k výsledku hospodaření. Provozní ztráty segmentu streamování se za poslední rok snížily na polovinu a ve čtvrtletí končícím 1. července činily 512 milionů dolarů.

Zvýšení cen se dotkne amerických předplatitelů v říjnu, takže investoři by měli očekávat, že se provozní ztráty rychle změní v zisky. Až se tak stane, Wall Street by mohla začít vnímat akcie společnosti Disney v novém světle. Investoři společnosti Robinhood již toto světlo vidí, protože akcie Disney jsou na 8. místě v seznamu 100 nejlepších akcií.

2. Uber Technologies: Vycházející hvězda

Sdílení jízd změnilo způsob, jakým cestujeme, a společnost Uber Technologies (UBER) byla průkopníkem této myšlenky. Společnost vstoupila na burzu v roce 2019, ale její akcie se investorům neodměnily tak, jak by se dalo očekávat u podniku, který ovlivnil společnost takovým způsobem. K dnešnímu dni akcie od primární veřejné nabídky (IPO) vzrostly pouze o 11 %. Investování však vyžaduje trpělivost a akcie by mohla brzy odměnit ty, kteří u ní vydrží.

Stejně jako mnoho jiných mladých firem nebyl Uber ziskový. Provoz společnosti je spojen s mnoha fixními náklady. Podnik často prodělává, dokud nedosáhne bodu, kdy se tyto náklady vyrovnají, a zisky přicházejí s rostoucími příjmy. Uber byl na této cestě, ale pandemie firmu vrátila zpět. Níže vidíte, že se růst na několik let, od roku 2020 do roku 2022, zastavil.

Dnes je Uber větší než kdykoli předtím a zisky přicházejí; za poslední rok Uber vygeneroval volný peněžní tok ve výši 1,7 miliardy dolarů. Zisky v dolní linii obecně následují po cash flow, kde by investoři měli začít pozorovat vážnou dynamiku. Analytici se domnívají, že by zisk na akcii (EPS) společnosti Uber mohl v dlouhodobém horizontu růst v průměru o 68 % ročně.

Odhady zisku pro letošní rok počítají pouze s 0,42 dolaru na akcii, což představuje forwardovou cenu k zisku (P/E) 111. Zisky by však mohly růst tak rychle, že akcie rychle zlevní. Poměr ceny akcie k růstu zisku (PEG ratio) je 1,6, což je při tomto tempu růstu přiměřené, zejména pokud plánujete držet akcie delší dobu.

Společnost zahájila další zdroje příjmů, včetně služeb nákladní dopravy a pronájmu vozidel. Rozsáhlá síť řidičů Uberu může v budoucnu sloužit jako distribuční kanál pro rozvoj nových služeb. Wall Street může akcie více ocenit, jakmile se rozběhne růst zisků. Mezi uživateli služby Robinhood je společnost Uber na 46. místě v žebříčku 100 nejvýznamnějších podílů.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz