Hlavní obsah

Co očekávat od výnosů akcií FAANG tento týden

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Burzovnisvet.cz
24. 10. 8:18

Výsledková sezóna je v plném proudu a investoři netrpělivě očekávají klíčové výsledky tří z pěti známých akcií FAANG.

Článek

Výsledková sezóna je v plném proudu a investoři netrpělivě očekávají klíčové výsledky tří z pěti známých akcií FAANG – Meta Platforms, mateřské společnosti Facebooku (META), e-commerce gigantu Amazon (AMZN) a Alphabet, mateřské společnosti Googlu (GOOGL) (GOOG). Výsledky těchto zpráv by mohly vrhnout významné světlo na současný stav technologického sektoru v době, kdy se hlavní akciové indexy nacházejí v klíčovém bodě. Jakékoli zklamání by mohlo podnítit pochybnosti ohledně příchodu nového býčího trhu a zesílit tak neklid mezi investory.

V čele úterní skupiny je společnost Alphabet. Goliáš mezi vyhledávači podněcuje optimismus investorů, předznamenaný působivým zotavením akcií v roce 2023, díky němuž je společnost na prahu dosažení rekordní úrovně z roku 2021. Analytici sledující Alphabet předpovídají pokračující prosperitu, když předpovídají téměř 10% růst tržeb doprovázený výraznou 37% expanzí zisku ve srovnání s loňskými výsledky.

Přestože hlavní zdroj příjmů společnosti Alphabet pochází z reklamy ve vyhledávači, zájem investorů se stále více obrací k podnikům společnosti v oblasti cloudových služeb a umělé inteligence (AI). Význam a ziskovost těchto odvětví, které doplňují vysoké výsledky související s vyhledáváním, akcionáře velmi zajímají a mohly by připravit půdu pro další růst akcií.

Ve středu odpoledne se na výsledkové scéně prosadí mateřská společnost Facebooku Meta Platforms. Přestože ustupuje od některých aspirací na dobytí metaverza, gigant sociálních médií nadále intenzivně pracuje na rozšíření svého ekosystému a využití příležitostí k vysokému růstu.

Očekávání investorů jsou pro společnost Meta vysoká, přičemž se předpokládá bleskové zdvojnásobení zisku oproti předchozímu roku a očekávaný meziroční nárůst tržeb o více než 20 %. Je zřejmé, že iniciativy v oblasti efektivity podnítily pro společnost Meta lukrativní rok 2023, kdy se cena jejích akcií více než zdvojnásobí. Investoři si oddechli, protože generální ředitel Mark Zuckerberg projevil otevřenost vůči zahrnutí krátkodobého zisku do celkové strategie, čímž se zbavil obav z přehnaného utrácení metaverzální pobočky Reality Labs. Nicméně navigace v nejisté rovnováze mezi kontrolou nákladů a zachováním slibných vyhlídek bude pro společnost Meta kritickým provazem, po kterém se bude muset pohybovat, přičemž jakýkoli posun by mohl potenciálně vyvolat propad ceny akcií.

Po společnosti Amazon bude ve čtvrtek odpoledne zveřejňovat své výsledky. I přes to, že čelí určitým regulačním překážkám, výkonnost akcií se drží na stabilní úrovni, což udržuje celkově pozitivní náladu akcionářů. Očekávání předpovídají podobné zdvojnásobení zisku oproti předchozímu roku spolu s 11% růstem tržeb, což pro maloobchodního giganta formátu Amazonu znamená významný úspěch.

Pod drobnohledem investorů je zejména divize cloudových služeb Amazon Web Services (AWS). Díky grandióznímu potenciálu využít trendy v oblasti umělé inteligence, zejména v oblasti poskytování neocenitelných služeb pro vývojáře využívající poptávku po umělé inteligenci, představuje AWS zásadní příležitost pro zájem investorů.

Nad společností AWS se však vznášejí hrozící mračna soudních sporů, protože antimonopolní regulátoři se zaměřili na Amazon jako na potenciálního monopolistu. Navzdory tomu trvale dobré výsledky společnosti Amazon a optimismus akcionářů přetrvávají a ukazují na pokračování dobrých časů, a to i ve stínu regulační kontroly.

Závěrem lze říci, že investoři upírají své zraky na trojici FAANG – Alphabet, Meta a Amazon, a výsledky tak mohou vrhnout významné světlo nejen na výkonnost jednotlivých společností, ale také na stav a směřování širšího technologického sektoru v nejistotou poznamenaném finančním prostředí. Reakce na potenciální regulační výzvy, dosažená rovnováha mezi zachováním stávajících nabídek služeb a rozvojem nových technologických odvětví, jako je umělá inteligence, budou významně ovlivňovat vývoj a nabídnou zajímavou látku pro budoucí analýzy předpovídající vývoj trhu.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz