Hlavní obsah
Internet a technologie

Umělá inteligence je pro společnost Blackstone důležitým faktorem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Unsplash.com
27. 7. 14:56

Společnost Blackstone je v oblasti využívání umělé inteligence na prvním místě.

Článek

Umělá inteligence (AI) může v nadcházejících letech způsobit revoluci v mnoha odvětvích. Mohla by se stát obrovským přínosem pro produktivitu a zisk. Tyto katalyzátory by mohly investorům do akcií využívajících AI přinést značné výnosy.

Většina investorů se v současnosti zaměřuje na technologické titány vyvíjející software a hardware pro umělou inteligenci. To způsobuje, že přehlížejí mnoho dalších společností, které se snaží využít revoluce v oblasti umělé inteligence. Jednou ze společností zaměřených na AI, kterou by investoři neměli přehlédnout, je Blackstone (BX). Zde se dozvíte, jak tento přední správce alternativních aktiv pracuje na využití síly AI.

Umělá inteligence dělá ze společnosti Blackstone ještě lepšího investora

Blackstone je nesmírně úspěšný investor. Nedávno dosáhl milníku 1 bilionu dolarů spravovaných aktiv (AUM), což se podařilo jako první společnosti v oblasti alternativních nástrojů. Důvodem, proč klienti svěřují společnosti Blackstone svůj kapitál, jsou její diferencované výnosy. Za posledních 30 let dosáhly fondy soukromého kapitálu a oportunistické nemovitostní fondy společnosti Blackstone průměrného ročního výnosu 15 % bez poplatků. To je srovnatelné s průměrným ročním výnosem indexu S&P 500, který za toto období činil zhruba 10 %.

Klíčovým aspektem úspěchu společnosti Blackstone je její tematický investiční přístup založený na datech. Generální ředitel Steve Schwarzman na nedávném konferenčním hovoru společnosti za druhé čtvrtletí uvedl, že „se specializujeme na produkci a analýzu obrovského množství dat“. Prohlásil: „Tento proces… nám pomáhá identifikovat trendy dříve než ostatní a přizpůsobit tomu, kam investujeme kapitál našich klientů.“ A zároveň umožňuje zachovat praktický přístup k řízení všech společností v portfoliu.

Zaměření společnosti Blackstone na data ji vedlo k tomu, že v roce 2015 založila skupinu pro datovou vědu, aby se dostala do prvního patra revoluce v oblasti umělé inteligence. Schwarzman v hovoru poznamenal:

Rychle a významně rozšiřujeme své schopnosti v oblasti umělé inteligence. Využíváme umělou inteligenci ke zlepšení provozu a našeho portfolia společností i v samotné společnosti Blackstone. Jsme přesvědčeni, že nová generace umělé inteligence má potenciál transformovat společnosti a průmyslová odvětví. A právě včasnost a efektivita její implementace bude rozhodovat o tom, kdo bude vítězem a kdo poraženým.

Již počáteční investice společnosti do umělé inteligence jí zajistily silnou konkurenční pozici. To by mělo společnosti Blackstone umožnit další využití síly jejích dat ke zvýšení výnosů pro investory do jejích fondů.

Tyto vyšší výnosy se dostanou k akcionářům společnosti Blackstone prostřednictvím vyšších zisků z poplatků a výnosů z výkonnosti, které společnost vrátí investorům prostřednictvím dividend a zpětného odkupu akcií. Za posledních deset let společnost Blackstone zvyšovala svůj rozdělitelný zisk o 20 % ročně, což je dvakrát více než trh. Současně celkové roční výplaty dividend společnosti vzrostly za posledních 10 let o více než 300 %. Rychle rostoucí zisky společnosti a výplaty dividend pomohly investorům dosáhnout vysokých celkových výnosů (téměř 23 % ročně za posledních deset let, což je téměř dvojnásobek výnosu indexu S&P 500).

Umělá inteligence by mohla dále zvýšit výnosy společnosti Blackstone

Vzhledem k úspěšné investiční historii společnosti Blackstone by investoři měli zpozornět, když se jim naskytne příležitost. V umělé inteligenci vidí zářnou budoucnost, která by jí mohla umožnit další zlepšení činnosti jejích portfoliových společností. Měla by také zvýšit návratnost investic, zejména u fondů, které vlastní datová centra.

Tyto lepší výnosy by mohly v nadcházejících letech vést k rychlejšímu růstu zisků akcionářů společnosti Blackstone, což by jí mohlo umožnit dosáhnout vysokých celkových výnosů. Tento potenciál růstu založený na umělé inteligenci z ní dělá jednu z akcií, kterou investoři zaměřující se na umělou inteligenci nebudou chtít přehlédnout.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz