Článek
Modernizace platebních metod
Pryč jsou doby, kdy se vše platilo pouze bankovkami a kovovými mincemi. Člověk by možná zavzpomínal i na haléře, kterých se snažil zbavit při platbách. Haléře postupně zanikly, naopak se vyvíjely nové možnosti platebních metod. Vlastníci bankovních účtů používali platební karty, díky kterým už nemuseli zkoumat, zda mají v peněžence dostatek hotovosti. Jen zaplatit, podepsat konečnou účtenku a spokojeně odejít s nákupem domů.
Časem účtenky již nebyly potřeba, platebními kartami se nadále platilo. Nastavení limitu, zadání PIN kódu (hlavně si PIN zapamatovat a nemít ho napsaný poblíž platební karty) a hotovo. Časem i toto pokročilo a dnes již lze platit i skrze telefon, když je v něm karta nahrána. Nastavit, přiložit k terminálu, poslechnout si ten zvuk měšce, ve kterém chrastí drobné a zaplaceno. Ještě tak nostalgicky zavzpomínat, kdy se karty nepřikládaly, ale zasouvaly do terminálů případně projížděly zásuvným místem po straně terminálů. No, časy se mění.
Případně šlo využít i platební nálepku, kterou si člověk mohl uložit někam poblíž mimo peněženku, aby ji nemusel neustále vytahovat. Ovšem řešit, zda nálepka spadne nebo ne při neopatrném pohybu, to je taky dost ošemetné. Říkáte si, že už to více zmodernizovat nejde? Omyl, lidstvo je totiž dost vynalézavé.
Od platební karet a telefonů k prstenu
Když existují chytré hodinky, kterými se dá platit, proč by nešlo platit i prstenem? Je neuvěřitelné, kam až se může placení vyvinout. Ovšem i přes vlastnictví platebního prstenu nemá člověk vyhráno. Kromě prstenu je nutné mít i aplikaci (prsten je dílem společnosti mBank, takže bude potřeba mít jejich aplikaci), kde lze nastavit placení prstenem, a ještě další aplikaci Niceboy ONE, jež je potřeba s prstenem spárovat. Jinak to nepůjde.
Po spárování si musíte dát pozor, abyste přiložili prsten do míst, kam se přikládá karta a měli ruku sevřenou v pěst. A pak se jen modlit, aby platba proběhla, ne vždy se to může zadařit hned na první pokus.
Anketa
Zdroj: