Hlavní obsah

Dobré založení a pak zazdění akce. Co musí Plzeň v odvetě zlepšit?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: zdroj: Wikipedia; FC Viktoria Plzeň
2. 8. 13:41

Už zítra čeká na Plzeň odveta 2. předkola evropské konferenční ligy proti kosovské FC Drita. První zápas skončil 0:0 a tak je vše otevřené. Co musí Plzeň zlepšit?

Článek

Začátek sezóny pro Plzeň nedopadl dobře. Ano, dá se pochopit plné připravení na soupeře z důvodu nedostatku materiálu, ale i tak je Drita celek, troufnu si říct, na úrovni takových Teplic a to jim možná ještě přidávám.

První zápas čekal Viktorku na domácím stadionu a před fanoušky se chtěla předvést. Koubek sliboval dobrý fotbal. Ano, dobrý fotbal to ze strany Plzně byl, to bezpochyby, ale chyběl tomu gól.

Každá akce Plzně byla výborně vykombinovaná, ale pak to v poslední fázi někdo zazdil. Buď bránu hodně přestřelil, nebo poslal žabičku do rukavic Smakiqiho. Brankář Drity byl v zápase fantastický,

svůj tým podržel a Viktoria tak pojede do Kosova s nutností vyhrát.

A to ještě mohl být malér, když v 86. minutě utíkal úplně sám na gólmana Staňka Dabiqaj, ten však netrefil bránu o pár centimetrů. Staněk navíc mohl být rád za to, že dohrál, protože už ve 14. minutě sestřelil mimo vápno jednoho z útočníků Drity.

Je až s podivem, že Plzeň nedokázala dát gól, když se podíváme na sestavu a obecně kádr Viktorky. V základu proti Dritě hrál Vydra, Chorý, Kopic, Sýkora, Vlkanova.. všechno hráči, kteří by měli a umí dávat góly. Bohužel jim to ale drhne, jako celé Viktorce. Z lavičky do hry přišel třeba Mosquera, Durosinmi, Bucha nebo Kliment. Nikdo však nedokázal utkání rozhodnout.

Plzeň by potřebovala zlepšit koncovku. Větší klid při zakončování. Všechny útoky jsou takové zbrklé.

Plzeň má, na čem zapracovat a doufejme, že během týdne zapracovala a v Kosovu vyhraje. Potřebuje to Plzeň, ale i český koeficient.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz