Hlavní obsah
Lidé a společnost

Ronnie Oneal zavraždil svoji přítelkyni a devítiletou dceru. U soudu jen křičel a lítost neprojevil

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: EKATERINA BOLOVTSOVA/Pexels
20. 4. 0:06

Tři doživotí dostal Ronnie Oneal, který roku 2018 zavraždil na Floridě svoji přítelkyni a jejich devítiletou dceru, osmiletý syn jeho běsnění naštěstí přežil. Oneal svým chováním a bizarní obhajobou zaskočil i zkušenou soudkyni.

Článek

Běsnění, které otřáslo místní komunitou

Dne 18. března roku 2018 došlo ve čtvrti Riverview v Tampě na Floridě ke strašnému zločinu. Tehdy devětadvacetiletý Ronnie Oneal zastřelil brokovnicí svoji přítelkyni Kenyattu Barron a jejich devítiletou dceru Ron'Niveyu ubil k smrti. Pokusil se zabít i jejich osmiletého syna Ronnieho, ten naštěstí jeho běsnění přežil, a ačkoliv byl během incidentu vážně zraněn, stal se klíčovým svědkem během soudního procesu proti svému otci.

Podle policejního vyšetřování došlo k tragickému incidentu uprostřed noci. Svědkové uváděli, že byl Oneal agresivní a vykazoval známky nepříčetnosti. Nejprve zaútočil na Kenyattu, kterou minimálně třikrát udeřil brokovnicí. Zraněná Kenyatta ještě stihla vytočit tísňovou linku a než ji zastřelil, bylo slyšet, jak prosí o život. Následně vzal sekeru a zavraždil svou dceru Ron'Niveyu, která byla navíc němá a nemohla se tak ani dovolat pomoci. Podle pozdější výpovědi se na ní Oneal prý pokoušel provést exorcismus a tvrdil, že jejich rodina je prokletá. Své běsnění završil tím, že pobodal svého syna Ronnieho, polil ho benzínem a zapálil.

U soudu neprojevil ani špetku lítosti

Ronnie Oneal byl zatčen na místě činu a následně obviněn z několika trestných činů, včetně vraždy prvního stupně, pokusu o vraždu a domácího násilí. Během soudního procesu se obhajoval sám, ačkoliv neměl žádné právnické vzdělání, a tvrdil, že jednal v sebeobraně, ačkoli důkazy, včetně svědectví přeživšího syna Ronnieho, kterého pobodal, svědčily proti němu. Při soudu dále prohlásil, že svého činu nelituje a prezentoval bizarní teorie spiknutí. Během soudního procesu, který probíhal v roce 2019, se Oneal choval velmi nekajícně a odmítal jakékoli pocity viny. Stále opakoval, že jednal v sebeobraně a že byl seslán Bohem, aby vykonal tento čin. Při své obhajobě křičel na všechny přítomné a soudkyně, kterou jeho přístup šokoval, ho musela napomínat za jeho tón. Záznam z tohoto případu se stal veřejně dostupným a získal značnou mediální pozornost právě kvůli těžko uvěřitelnému chování Oneala.

Trestu smrti unikl

Po dlouhém soudním procesu Ronnie Oneal byl nakonec shledán vinným z vraždy, pokusu o vraždu, poškození majetku a dalších trestných činů a v červenci roku 2021 byl odsouzen na tři doživotí jdoucí po sobě bez možnosti podmíněného propuštění. Jeho prohlášení, že mu to není líto, byla brána v potaz při vynesení rozsudku. „Vím, že mě po zbytek života bude pronásledovat to, co jsem viděla, pokud jde o důkazy, a jen ta ukrutná krutost toho všeho,“ zaznělo z úst soudkyně soudkyně Michelle Sisco při vynesení rozsudku. Ačkoliv je na Floridě možný i trest smrti, v tomto případě se nejméně jeden porotce rozhodl proti němu. K odsouzení k trestu smrti je zapotřebí, aby byli všichni porotci ve svém rozhodnutí jednotní.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz