Článek
Zbytečné buzení sirénami bych zařadila mezi top 10 věcí, které mě štvou.
Bydlíme ve velkoměstě a svolávací sirény nás nikdy neprobudily, protože hasiči se pravděpodobně svolávají prostřednictvím některé z modernějších technologií. Když ovšem jedeme na návštěvu k rodičům, kteří bydlí na vesnici, nevítaný budíček sirénami je téměř vždy zárukou nejen pro nás. Dokonale poblázní také psy ve vesnici a i když siréna ztichne, psi jako pominutí štěkají dál. Štve mě to přesto, že k rodičům se nedostaneme často. Ale co mají říkat místní? Možná si už zvykli, protože jim nic jiného nezbylo.
Často jde o minuty
Sirény jsou prý nejspolehlivějším prostředkem, jak se svolat k zásahu, protože hasič zrovna nemusí mít telefon po ruce, může být výpadek sítě a podobně. Při záchraně života jde o minuty a uznávám, že vzbuzení ostatních obyvatel sirénami je oproti záchraně života malicherné a absolutně nestojí za řeč. Pokud se právě díky sirénám podařil zachránit život, je to jen dobře a díky za takové vzbuzení.
Na druhé straně, mnohdy nejde o záchranu života, ani nám nehoří střecha nad hlavou, takže není potřeba kontrolovat svá obydlí. Jde třeba pouze o spadený strom přes cestu. Tak jako tak si nemohu pomoct… Vážně se v dnešní vyspělé době nelze spolehnout na modernější technologie, jakými jsou telefony či různé aplikace?
Nejsem hasič, pouze přemýšlím nahlas pohledem naštvané občanky, kterou budí předpotopní sirény, které by měly, dle mého, nahradit modernější technologie.
Svolávání sirénami bych tolerovala pouze v případě, že hoří celá vesnice, která se má zapojit do hašení.