Hlavní obsah
Umění a zábava

Krysař: Obdivuhodný muzikál a splněný sen mého mládí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: DALL·E
13. 2. 11:27

Od doby vzniku muzikálu Krysař jsem toužila po jeho shlédnutí naživo, ale tehdy zůstalo pouze u poslechu audiokazet. Letos jsem na Krysaře do divadla Kalich vyrazila s kamarádkami.

Článek

Premiéra muzikálu Krysař Daniela Landy se uskutečnila v roce 1996 a ve stejném roce také vyšla alba Krysař I a Krysař II. Muzikál má na kontě více než 1000 repríz a patří mezi nejúspěšnější české muzikály všech dob.

Byla jsem obrovská fanynka Dana Landy a většinu písniček z alb Valčík, Chcíply dobrý víly a Krysař jsem znala zpaměti, protože jsem si je pouštěla pořád dokola. I po dlouhých letech jsem byla natěšená na to, až muzikál uvidím naživo.

Cestou dlouhou se k nám blíží ten, kdo svoji lásku změní ve zlý sen

V roli Osudu se s prologem na jevišti objevil úžasný a vtipný Robert Jašków. Nelze u něj popřít jistou podobu s Danem Landou, který také kdysi působil v roli Osudu. Musím zmínit i Helenu Nováčkovou a Jiřího Minaříka v roli Zlodobra a Dobrozla. Seděly jsme ve čtvrté řadě a vše jsme měly jako na dlani. Pohled Dobrozláků, když se po boku Osudu připlížili na okraj jeviště, je díky blízkosti nezapomenutelný.

Krysaře – tajemného muže v kápi s píšťalou – ztvárnil charizmatický a démonický Přemysl Pálek a v superlativech bych takto mohla psát o všech hercích. Část, ve které vystupuje Elis Ochmanová (Rózi) a Kateřina Bohatová (Agnes), mě lehce dojala a některé scény pobavily. Zejména pak scény s Michalem Pleskotem v roli vraha/opilce. U muzikálu mě bavila bezprostřednost a synergie herců. Líbila se mi choreografie i kostýmy a k mému překvapení v představení nechyběla ani závěsná akrobacie. Úžasná atmosféra vládla i na konci představení, kdy se herci několikrát dočkali standing ovations a pro publikum ještě zazpívali pár songů. Po představení proběhla i autogramiáda, ale té jsem se už nezúčastnila.

Krysař je nadčasové dílo, jehož tématem je láska, pomsta a špatné lidské vlastnosti. Já jsem si tento muzikál velmi užila. Písně pro mě byly chytlavé a líbivé. Budu ráda vzpomínat a možná si tento zážitek za nějaký čas zopakuji.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz