Hlavní obsah
Seberozvoj

Čtyřicítka na krku? Nejvyšší čas začít znovu žít

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: jill Wellington/pixabay
11. 9. 18:41

Je vám čtyřicet a víc a váš život se už několik let točí jen kolem dětí a manžela? Pojďte s tím něco udělat.

Článek

Je vám čtyřicet a od té doby, co se vám narodily děti, neděláte nic jiného než, že celý svůj život podřizujete jim a manželovi. Jednoho dne, ale děti vyletí z hnízda a co budete dělat pak?

Děti jsou buď už velké nebo minimálně dostatečně staré, aby se o sebe začali starat sami. Když jim ukážete jak, naučí se jezdit hromadnou dopravou a vy je nebudete muset všude téměř dennodenně vozit. I váš manžel, i když tomu nevěříte, si umí ohřát oběd nebo uvařit kafe sám.

Je čas začít myslet i na sebe a začít dělat něco co přinese radost a pohodu vám. Věřím, že milujete své děti a čas strávený s nimi, ale jsou to chvíle, kdy neustále děláte něco, co vyžadují děti a né něco, co by bylo jen pro vás.

Už jste dost staré na to, aby se váš svět už netočil jen kolem druhého pohlaví a přemýšlení, co všechno byste měli udělat, aby vás partner miloval.

Začněte přemýšlet nad tím, co vás těšilo kdysi nebo co by vám udělalo radost teď.

Jezdily jste na kole? Obstarejte si kolo a zase si vyjeďte. Chodila jste do posilovny nebo plavat? Začněte znovu, vychutnejte si to v klidu a o samotě jako kdysi a dejte možnost rodině ať se postará někdy taky sama o sebe.

Zaúkolujte partnera pokud to jde, ať taky jednou připraví dětem večeři on nebo ať vyzvedne děti z kroužku. Nebo ať se děti naučí dopravit sami, pokud už jsou dostatečně velké.

Někdy zbytečně děláme věci, bez kterých se ostatní členové rodiny určitě obejdou, vlastně nás o ně nikdy nežádali a my jsme se do toho ochotně uvázali sami. Často to jsou činnosti, které nikdo v rodině neoceňuje a ani si jich nikdo nevšimne. Všichni považují za samozřejmost, že se honíte a děláte za den tisíc věcí, z toho hromadu najednou.

My jsme se po dlouhé době sešly s kamarádkami a dohodly se, že si zajdeme zatancovat. Nezajímá mě, co si o tom budou myslet přítomní puberťáci, jdu se pobavit se svými kamarádkami a cizí okolí mě ani moc nezajímá.

Skončete se svým standardem nákup, dřez, lednička, pračka, myčka. Vydejte se někam jinam do svého světa kde nebude jen práce, ale nějaká činnost nebo zábava, která vás potěší, kterou uděláte radost především sami sobě. Kdy jindy začít než teď hned?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz