Hlavní obsah
Názory a úvahy

Ideální občan ČR nepindá, nesladí, nekouří, nepije a zemře před důchodem

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: hurk/pixabay
7. 11. 11:44

Přemýšleli jste někdy kam všechna ta nařízení a výmysly směřují? Jak by vypadal ideální občan ČR, potažmo EU? Zkusme si představit takového ideálního občana naší současné vlády v budoucnosti.

Článek

Autem nejezdí, do práce chodí za roh. Elektroauta sice existují, ale výroba elektřiny a elektrobaterií je stejně neekologická, navíc jsou tak drahé, že už si při placení hypotéky, tepla, plynu, elektřiny a nájmu nemůže dovolit ani splátky.

Velkochovy jsou již zakázané, protože zvířata prdí, nepije tudíž mlíko a nejí maso.

Nejezdí ani na dovolenou. Letadla produkují zplodiny v příliš velkém množství, stejně jako výletní lodě. Na koni jet nemůže, velkochovy jsou zakázané, koně prdí…

Lidi prdí taky, jejich počet je redukován.

Zadky si budeme utírat lopuchem, není ekologické kácet lesy.

Ideální občan neověřuje a negativně nekomentuje informace, které jsou mu předkládány, pro jistotu už pouze jednou televizí, kterou vlastní stát. Prostě jen přijímá a plní příkazy.

Vystačí si vděčně s minimální mzdou, případně si do minima nechá vyplatit částku na pracáku z dávek. Nevadí, že to stačí sotva na jídlo, místo oblečení si uháčkujeme přehoz z trávy. Přitom se můžeme i najíst nějakých těch kytek na louce.

Netopí si, minimálně používá elektřinu a taky se minimálně koupe, aby měl na jídlo.

Zboží do obchodů exportují pouze elektrokamióny, jejichž jediná výroba musela být zachována, aby mohli být obchody zásobovány cvrčky, hmyzem, ovocem a zeleninou.

Nechodí do hospody, aby tam hromadně neremcal proti státu a nemohl kout pikle.

Nesladí, nekouří, nepije a minimálně solí, to proto, aby byl co nejzdravější a státu neubíral ze zdravotní péče, na kterou si každý měsíc ze mzdy přispívá.

Zemře před důchodem, aby ani nezatěžoval důchodový systém. Samozřejmě těsně před termínem nástupu do důchodu, aby toho odpracoval dost a aby zbývalo na vyšší platy vládě, na vyšší odvody do Evropské Unie, případně na příspěvky jiným státům, které ty peníze potřebují víc než my.

Prezidentem případně členem vlády, může být jen ten, kdo přesně neví, jaké má vlastně pohlaví. Tak na co sem ještě zapomněla?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz