Hlavní obsah

Jsme žijící v beznaději

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
31. 7. 8:14

Životní úroveň všech jde dolů, nejhůř na tom jsou ti, u kterých už to nemá kam jít…

Článek

Je to jedno jestli jste důchodce, samoživitelka, rodina s dětmi nebo jednotlivec, životní úroveň všech, kromě poslanců, kterým se valorizují platy jde dolů a ostatní je nezajímají.

Jak můžete někoho kdo pracuje, poslat pro dávky na pracák. Je to nejen nedůstojné, ale také neodpovídající ekonomicky vyspělé zemi.

Já osobně bych řekla, že má rodina příjmově patří do střední třídy. Nabrala jsem si 3 přivýdělky a manžel začal pracovat v cizině, abychom se měli líp. Vše šlo s inflací, cenami potravin a energií do kytek. Pokud chci cokoliv dětem koupit, musím to vzít z peněz na jídlo. Podotýkám, že nejsme z těch, kterým ještě zbylo na dovolenou… Před výplatou už šetříte poslední drobné. A jediná naděje na lepší život je bohužel výhra v čemkoliv…

Ačkoliv poslancům se platy valorizují a platové tabulky státních zaměstnanců se zvedají, o běžné mzdy zaměstnanců se nikdo v našem státě nestará a to ani o ty minimální, které jsou mimochodem směšné.

Na vině není jenom stát, ale i zaměstnavatelé, kteří Vám často nepřidají i několik let, pokud se nezvýší minimální mzda zákonem nebo pokud je k tomu nedonutí odbory. Zde je nutné říct, že né všichni zaměstnavatelé jsou stejní a díky za ty, které napadne samotné každý rok zaměstnancům aspoň něco přidat. A vavřín pro ty, jejichž zaměstnanci dokáží žít ze svých mezd důstojně. Sice se ohání navýšenými náklady, ale přesto stále jezdí jednatelé na luxusní dovolené, vyplácejí se jim obrovské odměny a daní se u mnohých vysoké zisky, o které se nikdo nechce dělit s těmi, kteří se na nich podíleli a to jsou zaměstnanci, bez kerých by tyto peníze oni, a díky tomu ani stát nikdy nevydělali. Odcházejte od zaměstnavatelů, kteří si Vás nezaslouží…

V době nevolnictví, žili nevolníci, za ubytování a stravu. Za co žijete dnes vy? Máte auto, které sotva finančně utáhnete a to především na to, abyste mohli jezdit do práce??

Myslím, že je nutné, aby lidé přemýšleli nad svou situací a  veřejně vyjadřovali nespokojenost. Kdo umí psát ať píše, kdo umí mluvit ať mluví, kdo umí kreslit ať kreslí, prostě cokoliv jak se vyjádřit a nedusit to v sobě.

Ale stejně teď půjdu a usměju se na kolegyni, protože ona za to nemůže a žije úplně v tom samém co vy. A v tomto státě by člověk musel promračit a probědovat celý život. Tak nezapomínejte i na to, že život není jen o penězích, ale o Vaší rodině, dětech, blízcích, zdraví a o těch, kterým můžete ještě stále jakýmkoliv způsobem pomoct.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz