Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Když Vám milenec nebo milenka dávají to, co vám ve vztahu chybí

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: DoniShala/pixabay
19. 9. 11:04

Tento článek není oslavou zahýbání, je jen zamyšlením nad reálným světem a vztahy.

Článek

Bylo mi 22 let, nesnášela jsem lhaní a podvádění, nikdy jsem nepodváděla své partnery a odsuzovala to. Navíc jsem měla 5letý uspokojivý vztah, kde jsme si rozuměli, měli se rádi a i sexuální život byl pravidelný. Přesto jsem mívávala období, kdy jsem se cítila osamělá.

V tom se v mém životě objevil člověk, byl nový, šarmantní, galantní, hezký, chytrý, vtipný a moc fajn. Přiřadili mi ho do kanceláře jako mého podřízeného. Samozřejmě, když s někým den co den sedíte v jedné kanceláři, pak spolu pravidelně mluvíte a víte lecos i o svém soukromém životě.

Jak to bývá, do našeho vztahu přišla krize. Partner sportoval a tak jsme se nevídali denně. K tomu, abychom spolu začali žít se nijak zvlášť neměl. Vyhovovalo mu, několikrát do týdne se vidět a pak mít některé dny volnost a trávit čas pravidelně po trénincích s kamarády v hospodě.

A můj kolega o mě očividně začal projevovat zájem. Lichotil mi, vždycky mi s ním bylo dobře a fajn a začali jsme spolu trávit čas i mimo práci. Zatím jenom jako přátelé, v mých myšlenkách stále ještě nebylo možné připustit si jakékoliv podvádění.

Osamělost z mého života zmizela. Můj partner mého kolegu toleroval jako mého kamaráda, se kterým trávím čas i mimo práci. Když se mnou nebyl partner, byl se mnou můj kolega.

Mezi námi to začalo jiskřit a bylo stále těžší odolávat myšlenkám na to, jaké by to mohlo být kdybychom byli spolu. Přesto, když došlo na první polibek, vyděšeně jsem od něj utekla. Nechtěla jsem svého partnera podvádět a riskovat ztrátu svého vztahu.

Můj kolega rád udržoval milenecké vztahy se zadanými ženami. Nestál o vztahy, jen o zábavu a sex. Na jednu stranu jsem byla ráda, že mám doma někoho, kdo takový není. Ale na druhou stranu to dávalo prostor myšlenkám, na to, že bych mohla uspokojit svou vášeň a zbavit se i pocitu samoty a mít vlastně dokonalý svět, ve kterém mi nic nechybí.

Milenecký vztah vznikl. Můj kolega byl velmi šikovný ve svádění žen a já, která nikdy nikoho takového nepotkala, se nechala okouzlit a zlákat se představou dokonalého světa. Bylo skvělé mít pravidelně sex a trávit čas se dvěma lidmi, se kterými mi bylo dobře a cítit znovu to nové vzrušení a pocit obdivovanosti, žádanosti, romantiky a zároveň pocit bezpečí vztahu, který jsem znala a kam jsem se mohla kdykoliv vrátit k někomu, na koho jsem se mohla spolehnout.

Měla jsem ráda oba, přesto pravidla byla daná, po celou dobu jsem věděla, že s mým kolegou nebude nic víc než sex. Přesto jsme spolu trávili víc času než obvyklí milenci, kteří se vídají jen kvůli posteli. Bylo nám spolu dobře, ale bylo mi dobře i s mým partnerem, kterého bych nikdy neopustila. Měla jsem ho velmi ráda, pro to, že byl hodný, měl mě rád a byl na něj spoleh. Touha po vášni a po tom, zbavit se pocitu samoty však byla větší.

Takové to pravidlo, zahne jednou, zahne znovu, se u mě nikdy nepotvrdilo. Kolega z práce, se nakonec odstěhoval za jinou prací a milenecký vztah skončil. Už nikdy jsem nikoho takového nepotkala, už nikdy jsem žádného partnera nepodvedla. A když jsme se po čase potkali znovu, příjemně jsme si popovídali, ale kouzlo kamsi zmizelo.

Můj první vztah i po odchodu milence pokračoval. V mé hlavě, ale už nebyl tak čistý a vzácný, zkazila jsem ho a pošpinila sama v sobě. I když se to můj partner nikdy nedozvěděl a nikdy to neprasklo, sama pro sebe jsem tento vztah zkazila.

Dnes už jsem starší. Je to jiné. Když už máte víc jak sedmiletý vztah, je v tom většinou již jistý stereotyp a sexu už není tolik jako na začátku a ani partner se nesnaží o vaši pozornost, tak jak tomu bylo na začátku. Občas vám to vzrušení z nových začátků a romantiky chybí. Snažíte se o tom komunikovat s partnerem, ale velkou odezvu to nemá. Navíc máte obvykle doma děti, tvoříte rodinu, kterou nechcete rozbíjet. A i když vám to chybí, říkáte si, jestli by ten milenec a trocha toho sexu navíc za to stáli.

Přesto tak trochu závidíte těm, co mají nový romantický vztah, kde to mezi nimi jiskří a je tam to napětí, které časem, ale i u nich nebude stejné jako na začátku. Život vás prostě tak trochu ubije stereotypem, prací, starostí o děti a snahou zabezpečit rodinu.

Máte vyměnit touhu za zázemí, fungující domácnost, a pokud se to provalí, za navždy poničený a možná i ukončený vztah? Kvůli člověku, kterého jste pořádně ani neznali? Protože v hezkých chvílích a v posteli prostě charakter člověka nepoznáte.

Také jste si vědomý toho, že žádný vztah není dokonalý a po dlouhých letech se převalí do stereotypu jako velká většina ostatních vztahů. Museli byste neustále chodit ze vztahu do vztahu a chcete vůbec svůj současný vtah ukončit, nebo prostě jen hledáte nové vzrušení?

Přesto pokud váš partner za to stojí. Snažte se vymyslet, jak probudit romantiku znovu a znovu bez někoho třetího.

Stojí vám to podvádění a lhaní za ztrátu vašeho dlouhodobého partnera, nebo ne? Nevydrželo vám to taková léta pro nic za nic, přemýšlejte nad tím, co vás vlastně po celá ta léta drží pohromadě, zda ten důvod je ten správný k tomu zůstávat, řešit problémy a snažit se. Přemýšlejte nad tím, jak vám s vaším dlouhodobým partnerem po většinu času je, zda to stojí za to.

Nevěrou a lhaním, pokud to praskne, vždycky ublížíte tomu druhému, pokud máte děti, tak i dětem a navíc riskujete definitivní odchod partnera, který za vámi celá ta léta stál a možná by vám nakonec chyběl víc než si myslíte…

To víte jenom vy. Rozhodujte se moudře, nezapomínejte na to, že v sázce toho může být příliš mnoho a slušnost a věrnost jsou hodnoty, které nelze vyvážit zlatem.

A pokud se vše obrátí proti vám. Doufejte, že ten druhý bude schopný a ochotný pochopit vaši touhu po vzrušujícím životě, kvůli kterému ho opustíte a možná se nakonec budete chtít vrátit. Dělá to víc lidí, než si myslíte. Cesta zpět už být, ale nemusí…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz