Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Máte vrátit partnerovi nevěru?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: N-region/pixabay
29. 8. 11:27

Partner vám ublíží a první co vás napadne - mu to vrátit, aby taky cítil to zklamání, bolest a ponížení.

Článek

Partner vás podvede, ale nechce o vás přijít, sype si popel na hlavu a vy si říkáte, že to, že se s ním pohádáte, a že to prasklo je pro něj určitě dostatečný trest.

Někde v podvědomý vám hlas našeptává, že pokud s vámi chce zůstat musí si popel sypat na hlavu, ať už s podváděním chce skončit nebo ne.

Možná se vám v prvním momentě uleví, že vás partner nechce opustit, a cítíte trochu zadostiučinění, že o vás nechce přijít a má strach z toho, že nakonec opustíte vy jeho.

Jenže to je váš pohled. Pohled člověka, který je upřímný, nelhal, nepodváděl, záleží mu na vztahu a rodině.

Stojíte před člověkem, který riskoval váš vztah, v některých případech i rodinu a doteď dlouhodobě lhal.

Neznamená to, že nejsou jedinci, kterým by se neulevilo, když to celé praskne a oni z toho kolotoče lží konečně vypadli.

A pak vás napadne v tu chvíli úlevná myšlenka, že to partnerovi vrátíte, aby věděl jak se cítíte.

Je to vaše věc, a né, že by si to ten padouch nezasloužil, ale co pak dál. Možná získáte pocit zadostiučinění a možná jen pocit marnosti, že se tím vlastně nic nevyřešilo a pokud to praskne, celou věc to jenom zkomplikuje.

Je to to nejrychlejší, ale nevěru vyřeší jen touha být spolu a otevřené řešení celé situace, které není zrovna jednoduché ani krátkodobé.

Také se stává, že chlapi, kteří sami podvádějí nemusí vrácenou nevěru partnerky zkousnout. Zní to divně, ale dost často si milenkami dokazují ego a teď je jejich partnerka podvede s někým jiným?! Oni a paroháči? Nikdy?!

Zpravidla je v podvádění obrovská míra sobeckosti. Chlap má zázemí, ale zároveň si chce udržet vzrušení a svobodu. To že ani vy to nemáte, nad tím, v tu chvíli ani nepřemýšlí. Myslí jenom na sebe a na druhou stranu, vždyť to dělají všichni.

Tím, že to praskne se nic nevyřeší. Teď teprve přijde období plné pochybností o smyslu a opravdovosti vašeho vztahu. I proto spolu podle statistiky zůstává jen 30% vztahů, které se po nevěře obnoví. Mít potom jakoukoliv důvěru v takového partnera je téměř nadlidský úkol.

Hlavou vám neustále lítají nové a nové myšlenky, na lži, které vám říkal, na paralelní vztah, který vedl. Ale to se vyřeší jen pokud o tom mluvíte, s tím který se toho účastnil a to je váš partner.

A pak už vás čeká jen dlouhé čekání, jestli své omluvy myslel vážně nebo jestli na něj nepraskne něco nového. Protože sobec a chronický děvkař, který v tom bude pokračovat, si teď už dá lepší pozor, aby to na něj neprasklo a tak odhalit ho podruhé pomůže možná jen velká náhoda nebo může nakonec dojít k jeho odchodu k někomu jinému.

V takovým případě, bych mu, ale uvázala mašličku na krk a slečně pogratulovala, že oba mají co si zaslouží…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz