Hlavní obsah
Seberozvoj

Nebuďte na partnerovi závislá, mohla by se z vás stát přítěž

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: EvaMichalkova/Pixabay
4. 11. 22:05

Na počátku vztahu jste jen vy dva, tomu se říká stav zamilovanosti. Váš partner se na počátku věnuje jen vám, obvykle na nějakou dobu omezí své koníčky i styky s přáteli. Vám se to líbí a chtěla byste to tak navždy. Ale realita je jiná.

Článek

Po nějaké době zamilovanost opadne a váš partner se začne vracet ke svým zvyklostem. Většina mužů má ráda svůj soukromý životní prostor, kdy mohou být pouze v přítomnosti mužů a projevovat se jinak než v přítomnosti žen. Obvykle to probíhá, když si zajdou sami s kamarádem na pivko nebo při provozování nějakého koníčku.

Zjednodušeně řečeno, ženy v pravěku opečovávaly krb a domácnost a muži chodili ven zajišťovat potravu pro domácnost.

Máte dvě možnosti, buď začnete partnerovi vyčítat, že se vám málo věnuje, že se má přestat stýkat s přáteli nebo, že má přestat mít koníčky, aby mohl být jen s vámi a nebo svůj pocit štěstí zcela přehodnotíte a nebudete ho stavět na jediném člověku, který s vámi žije a očekávat nereálné, že vás určitě nemůže nikdy opustit.

Ale kdo by vás tedy měl udělat šťastnou, když ne váš partner? Díváte se na toho člověka každý den do zrcadla. Žijte v realitě a osamostatněte se. Váš partner není jediná bytost, na které závisí štěstí, to závisí pouze na vás. Neseďte doma a nestěžujte si, že je zase pryč.

Pracujte i vy na svém šťastném životě. Psychicky silný člověk nemá jeden pilíř, na kterém staví. Čím více jich máte, tím míň vás porazí, když o jeden z nich přijdete.

A co máte dělat?

Prvním pilířem mohou být přátelé, zajděte si i vy ke kamarádce na kafe nebo se pobavit. Najděte si nějaký koníček, který vás baví - posilovnu, ježdění na kole nebo běhání. Jestli jste to doteď nedělali, zkuste to, nikdy není pozdě, ať jste jakkoliv staří.

Rozmazlujte se, udělejte něco pro své tělo, zajděte si na pedikúru nebo kosmetiku, jen pro dobrý pocit, a proto, že se jednou někdo stará o vás a ne jen vy o druhé.

Zaměřte se na to, zda máte opravdu sebevědomí a na to, na co na sobě můžete být hrdé, každá žena určitě něco má a pokud to nemůžete nalézt, zeptejte se svých přátel.

Pracujte na tom, co se vám na vás nelíbí. Ale změňte to kvůli sobě, ani kvůli partnerovi ani kvůli lidem kolem sebe, kteří vás mohou popichovat.

Naučte se dělat v první řadě to, co si přejete vy, ne to co po vás chtějí druzí. Nepřemýšlejte ani co na to ostatní řeknou, podstatné je v první řadě, co si o tom myslíte vy a jestli to vyhovuje vám, kritiků máme plný národ.

No a dalšími pilíři jsou vaše rodina, pokud s nimi máte dobré vztahy, nezapomínejte na ně ani v dospělosti především na rodiče a prarodiče, navštěvujte je, strávíte tak smysluplně čas a ještě někoho dalšího potěšíte.

Buďte také někdy pouze sama se sebou. Jděte se projít na místa, kde vás nikdo neruší, kde vám je fajn a kde můžete v klidu přemýšlet a užívat si přírody, života a nabírat energii.

Dalším zdrojem energie jsou děti, pokud je máte. Je úžasné jak jsou veselé, bezstarostné a fajn. A energie mají opravdu na rozdávání a pokud je obejmete, cítíte jak vámi tato energie proudí a jak si z ní načerpáváte pro sebe.

Možností je mnoho, cokoliv co vás napadne, že vás baví, že chcete dělat, cokoliv co vám bude dávat energii. Procházky nebo psí mazlíček, cokoliv co vyhovuje zrovna vám.

Pokud se budete neustále vyvíjet a nebudete se pohybovat jen ve své komfortní zóně, což je pro nás ženy většinou obchod, práce, kuchyň, nikdy svému partnerovi nezevšedníte a ani vám nebude vadit pokud opustí byt, protože vy toho přeci máte taky mnoho, co pro sebe chcete udělat.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz