Hlavní obsah
Názory a úvahy

Negativita na sítích vpíjí negativitu do našich životů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: loginueve_ilustra/Pixabay
5. 8. 11:10

Mnoho lidí už je znechuceno tím, jak jsou na sebe lidi na sítích bezmezně hnusní a kritičtí. Ono se za komunikaci na dálku schová vše. Ale ruku na srdce kolik z vás na síti něco za poslední týden kriticky okomentovalo.

Článek

Na sítích se neustále diskutuje o tom, která politická strana rozděluje naši společnost a kdo další ještě?

My na to politiky nepotřebujeme, máme na to sociální sítě, na kterých kdokoliv kdo nikdy nic nedokázal může za cokoliv kritizovat kohokoliv kdo už za sebou nějaké úspěchy má, a to jakýmkoliv možným způsobem.

Lidé se bojí na sítích vyjadřovat názory, aby následně nebyli strháni lavinou negativních a kritických názorů.

Jak mají lidé držet pohromadě jako národ, když se na sítích vzájemně neomezeně napadají. Kdokoliv naštvaný, zakomplexovaný a trvale negativní se může vyřádit na někom jiném a je mu úplně jedno jaký to na něj bude mít dopad, vždyť toho člověka nezná ani ho nepotká.

Nejsem pro žádnou cenzuru ze stran státních ani neziskových organizací. Jsem pro to neustále motivovat lidi k tomu, aby sdíleli především názory, které k něčemu vedou a někoho motivují k pozitivním věcem, k tomu aby něco dokázali, případně tyto úspěchy sdílet a oceňovat. A nepodporovat neomezené kritiky…

Není to o tom nevyjadřovat negativní názory. Je to o tom vyjadřovat je smysluplně, neztratit k sobě vzájemnou úctu a slušnost, vrátit se k respektu k rozdílnostem a odlišným postojům či názorům jiných lidí, k úctě k ostatním lidem. Naučit se zase vzájemně uznávat a komunikovat na úrovni.

Neustále všem opakovat, že když jste neslušný na síti, je to pořád stejná neslušnost a nevychovanost, jako když to někomu říkáte do očí. 90% těchto lidí na síti, by to do očí v realitě nikdy nikomu neřekla a ten zbytek co ano jsou asociálové a lidé, kteří na sílu protlačují své názory, bez toho, že by naslouchali druhým.

Jediný způsob jak s tímto jevem bojovat, je ukazovat lidem jak špatný tenhle zbytečný způsob komunikace je. Možná by stálo za to zjistit, kolik času ze svého života ztrácí takoví lidé psaním kritických a urážejících komentářů, které vedou jen k tomu, aby někoho srazili, zkritizovali a ukázali jakej king a frajer je pisatel. Sprostý a vulgární výrazy zřejmě podle nich zdůrazňují argumentaci, pokud nějaká v těchto kritikách vůbec zazní.

Pojďme se podporovat, oceňovat, když někdo něco dokáže, přejme mu to… Posilujme se navzájem a nesrážejme se.

A taky se pojďme spojit a ukončit tohle šílenství na sítích.

Zkuste napsat svůj názor, aniž byste uráželi někoho jiného.

A úplně nejlíp přestaňme na tyto agresivní, sprosté, neslušné komentáře úplně reagovat. Nebraňte se těmto komentářům a ani na ně žádný způsobem nereagujte a neřešte je, žádný z těchto komentářů ani lidí, kteří jsou za nimi za to nestojí.

Snažme se svou komunikací držet pohromadě a podporovat se, ne jeden druhého srážet. V hádce a urážením, ještě nikdy nikdo nikoho o svém názoru nepřesvědčil. A především to není o tom někoho o něčem přesvědčovat, to na síti nedokážete, ale o tom sdělit svůj názor a své argumenty, aniž bychom někoho tlačili ke zdi..

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz