Hlavní obsah
Seberozvoj

Nenechte se kritizovat kdekým

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: johnhain/pixabay
10. 9. 21:11

Myslíte si, že když budete naslouchat kritikám a číst je, že se z vás stane někdo lepší a dokonalejší? A přemýšleli jste nad těmi co vám tyto kritiky říkaj nebo píšou?

Článek

Je doba, kdy vám kdokoliv může kdekoliv okomentovat a zkritizovat kde co…

Mnoho lidí čte s napětím většinu komentářů u toho co dělají nebo zveřejňují na sítích a často se špatně cítí, když jsou komentáře kritické nebo ponižující.

Možná byste se na to měli podívat z jiného úhlu.

Kdosi řekl, že si nemáte chodit pro kritiku k někomu, ke komu byste si nešli pro radu.

A podle toho se řídím já.

Motivovat by vás měli lidé, kteří něčeho dosáhli v oblasti, která vás zajímá nebo baví. Nebo lidé, kteří vás dokážou motivovat k lepším cílům.

Pokud vás něčí kritika jen sráží a uráží, k ničemu vám to neprospěje a nemá cenu se tím zabývat natož to číst.

Komentáře lidí, kteří vše dokola kritizují a jsou agresivní nebo sprostí ani nečtěte a pokud jste tu chybu už udělali a plýtvali na ně svým drahocenným životním časem, hoďte je za hlavu a ani na ně nereagujte.

Pokud se váš někdo snaží jen urážet a vůbec vás nezná a vy neznáte jeho, těžko to dělá proto, že to s vámi myslí dobře a chce vám pomoct k nějakému růstu a zdokonalení.

Pokud vás neustále někdo kritizuje a vy ho znáte, zamyslete se nad tím, co je to za člověka. Jestli si jen nevybíjí na lidech kolem špatnou náladu, komplexy nebo přepracovanost, i v takovém případě vůbec nemá cenu si kritiku osobně připouštět a zabývat se jí.

Každopádně pokud to dělá pravidelně váš šéf nebo partner, možná je na místě se tohoto toxického člověka zbavit úplně a případně, co se týká šéfů změnit práci. Protože, i kdyby jste si stokrát řekli, že si kritiku nepřipustíte, příjemné vám neustálé útoky na vaší osobu nebudou, u nadřízených už z toho důvodu, že se z titulu podřízeného nemůžete bránit v takovém rozsahu jak byste si přáli.

Kritice na sítích se ale vyhnout můžete, tím, že ji ani nebudete číst. Nepotřebujete vědět co si o vás myslí, kdekdo kdo o vás nic neví, nezná vás a vůbec neví co jste si v životě prožil, navíc se vás jen snaží tvrdohlavě natlačit do svojí pravdy, a to většinou jakýmkoliv způsobem.

Nemarněte život a motivujte se těmi co za to stojí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz