Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Neponižujte se a neproste, aby partner neodcházel

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: N-region/pixabay
20. 11. 13:06

Možná mu za nějaký čas poděkujete a možná budete znovu sedět u jednoho stolu…

Článek

Je možné, že vás zaskočí, že váš partner chce najednou odejít. Možná už dlouho máte pocit, že vám to nefunguje, ale stále jste se to snažila spravovat a o to víc jste naštvaná, že on to takhle jednoduše a rychle vše zahodí…

Říkáte si, že na Vánoce by to přeci neudělal, ale právě proto, že o Vánocích chce být už s někým jiným a nechce se přetvařovat v dosavadní domácnosti, to udělá a odejde. Přeci na rozchod není nikdy vhodná doba… Je otázka, co je to za rodiče a jakou hodnotu má ten člověk, pokud to udělá přesto, že jsou v domácnosti děti, a že jim zkazí Vánoce.

V prvním momentě, pocítíte strach a úzkost, co bude s vámi a co bude s dětmi a pocit, že to není možné, a že vztah a city nemohou takhle ze dne na den zmizet. A tak máte tendenci brečet a prosit ať neodchází a zůstane.

Než to uděláte, popřemýšlejte, co tím získáte. Partnera, který má pocit, že vás již nepotřebuje, partnera, který si vás neváží. Zvažte jak se k vám, případně k dětem v poslední době choval. Je to opravdu partner, který vám stojí za to, abyste se ponižovali a prosili, aby odešel?

Zamyslete se, zda je vám opravdu s tímhle člověkem tak moc dobře a jestli byste si nepřáli partnera jiného, lepšího.

Teď vám dává život možnost, vybrat si lépe, hledat někoho, kdo si vás bude vážit, kdo vám nebude chtít ublížit, kdo bude vztah zachraňovat, místo aby ho opouštěl.

Zachovejte si hrdost, věřte, že pokud ho necháte bez zábran odejít, a ještě mu zabalíte v klidu věci, spíše mu bude vrtat hlavou, proč vám bylo jedno, že odchází a jestli náhodou nejste ráda, že odešel. A nebude se tolik cítit jako na koni, jako když mu svým prošením budete dávat najevo, že bez něj nemůžete žít, a že byl středem vašeho života.

Neponižujte se a neubližujte si. Pokud chcete vyhodnotit svůj vztah a své chyby, udělejte to jednou a pořádně, a už se k tomu nevracejte. Tím, že se budete tisíckrát probírat stejnými myšlenkami, co jste udělali špatně nic nezměníte a nic nového neobjevíte. Uzavřete v sobě, co jste mohli nebo měli udělat jinak.

Nezaobírejte se myšlenkami, v čem je ta druhá žena lepší než vy, že jí dal přednost. Prostě to udělal a kdo ví, jestli to jednou neudělá i jí.

Také si dejte dostatek času. Často se stává, že partner v nové partnerce vidí někoho dokonalého, kdo se k němu dokonale hodí, ale jakmile přijdou první problémy, může zjistit, že to byl pouze jeho dohad a růžové brýle, které si nasadil, když vídal člověka jen ve chvílích, kdy byl upravený a usměvavý a nebyly na pořadu dne žádné starosti.

Není, ale dobré se k této možnosti upínat. Také není ideální skákat bezhlavě do dalšího vztahu, jen abyste mu ukázala, že vy na to máte taky. Dejte si čas a snažte se vidět potencionální partnery jasnýma očima, nedělejte si dopředu představy o tom, jaký ten člověk naproti vám je. On se projeví při prvních problémech. A pak teprve dělejte závěry.

Možná díky vašemu partnerovi zjistíte, že někde je někdo mnohem lepší, příjemnější, někdo, o koho se můžete opravdu opřít… Kdo vás docení a bude rád, že vás má. Klidně hledejte člověka, který si prošel tím, co vy, bude vám lépe rozumět.

Nedejte na vzhled, ale na duši, hezká tvář a úsměv na ní, neznamená, že proti vám sedí pohodový a hodný člověk, který vás podpoří do konce života. Nehledejte vzrušení, i když bez přitažlivosti to určitě nejde, hledejte pocit porozumění. Hledejte někoho, kdo vám bude energii dávat a né vám ji svými rozhodnutími brát.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz