Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Nevychovaný velký pes napadá jiné psy a s páníčkem to nehne

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Foto Filkoházyová Štěpánka

Reálné foto psa, který napadá v Sokolově jiné psy, prozatím jsou to v uvozovkách jenom psi.

16. 8. 12:18

Nikdy nepochopím, proč si lidé pořizují velké psy, když se nevěnují jejich výcviku a neumí je vychovat.

Článek

Případy kdy pes napadá jiné psy nebo děti bohužel nejsou ojedinělé. Je smutné když se s tím nic nedělá, až do té doby než napadnou dítě. Odsoudit psa by bylo snadné, ale samozřejmě za to může, ten kdo si ho pořídil a danou situaci prostě neřeší, protože mu to pokaždé projde.

Umíte si představit ten hrozný pocit, když proti vám stojí ne zrovna malý pes bez vodítka a náhubku a vrhne se na vaše štěně nebo vašeho psa. Samozřejmě se budete snažit bránit ho rukama nohama a pak když běžíte s krvácejícím psem v náručí ke zvěrolékaři a nevíte, jestli pes nevykrvácí. Přesně toto se stalo tento měsíc v Sokolově.

Bohužel napadený pes není první a dozajista nebude poslední. Protože podle informací, které obdržela majitelka napadeného psa, paní se nadále pohybuje se psem, který mnohdy není na vodítku a už vůbec nemá náhubek.

Na vině je panička, která psa evidentně nezvládla vychovat.

Trestní oznámení nikdo nepodal, protože paní vždy projevila obrovskou lítost nad tím co se stalo a naposledy majitelce napadeného psa uhradila náklady za léčení. Také mnohdy majitelé byly upozorněni, že oni sami neměli psa na vodítku.

Ovšem s tím rozdílem, že psi těchto majitelů nejsou útoční a nikdy nikoho nenapadli ani nenapadaj. Jejich páníčci je totiž dokázali vychovat.

Pokud si někdo pořizuje velkého psa, měl by vědět co jeho výchova obnáší a chodit s ním na cvičák.

Rozhodně bych byla pro, aby majitelé velkých psů a případně i malých, kteří napadají ostatní psy, museli na své náklady podstupovat dlouhodobější výcvikový kurz. Aby si každý rozmyslel, zda si opravdu velkého psa, navíc bojové nebo útočné povahy pořídit.

Je škoda, že nikdo z majitelů napadených psů zatím nepodal trestní oznámení. Škoda, že se to rovnou nepředává na úřad k řešení. A že k těmto případům nejsou vypracovány žádné oficiální postupy, aby se něco dělo ihned, i když trestní oznámení podané není, ale ví se, že ve městě takový pes je a že několikrát jiné psy napadl.Nebo se to bude rešit až ve chvíli, kdy dojde k napadení malého dítě. Pak už je ale pozdě.

Jestli si myslíte, že paní svoji lítost myslela upřímně, pak se moc mýlíte. Jen si prostě vždy zachraňuje krk. Když se jí majitelka napadeného psa ozývala kvůli úhradě nákladů, najednou nezvedala telefony a neozývala se jí. Ozvala se, až pod pohrůžkou, že majitelka půjde a trestní oznámení podá. Paní jí ještě navíc arogantně odpověděla, že ona sama psa na vodítku neměla, takže si za to vlastně může sama.

Paní si aroganci, která nebyla na místě rozhodně měla odpustit, protože majitelku napadeného psa to natolik rozlítilo, že fotku psa i s příběhem zveřejnila na facebooku, aby lidé věděli na koho si dát pozor.

Doufám, že když se toto zveřejní, začnou alespoň úřady řešit tento případ, dřív než se chování psa vystupňuje a bude napadeno dítě.

Bylo by vhodné, kdyby situaci začala brát majitelka psa konečně vážně a začala se psem chodit na výcvik a každopádně ho měla na vodítku a především s náhubkem. Tento článek je zároveň prosbou, aby lidé v takových situacích podávali trestní oznámení a nenechali se přesvědčit lítostí majitele. Aby s tím majitel opravdu začal něco dělat…

Pro někoho je pes člen rodiny a představte si, jak by bylo vám, kdyby napadl někoho z rodiny.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz