Hlavní obsah
Názory a úvahy

Nikdo nemá právo druhému říkat, za co má utrácet peníze, které si sám vydělal

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
23. 10. 13:16

Málo vyděláváš? Pak nemáš právo kouřit, pít nebo chodit do hospody, už vůbec ne pokud máš děti. Vezmi si příklad z těch, co nekouří a nepijou. Vlastně nemáš právo ani na to, stěžovat si! Jestli jste teď rozčilení, zastavte se a čtěte dále.

Článek

Je doba, kdy jsou někteří lidé odsuzováni za to, že kouří, pijí nebo si zajdou za své vydělané peníze do hospody.

Pro začátek podotýkám, že nejsem ani jedno z toho, jen nesnáším moralismus. Nikdy mě nenapadlo někoho nutit žít podle mých standardů a představ. Život by byl nudný, kdybychom byli všichni stejní. A s některými ještě nudnější…

Někteří zastávají názor, že byste měli chodit z práce do práce, a dokud se nebudete mít lépe vynechat své zlozvyky. Tak v tomto státě, pokud pracujete na nižších pozicích se už toho vychutnat si cigaretku nebo si popít s přáteli v hospodě už nemusíte dožít a nebo taky můžete čekat do důchodu.

Dokonce si nemáte stěžovat, když své peníze utrácíte za své zlozvyky, za svůj život a cestu, kterou jste si zvolili… Nemáte pak právo na názor, že vaše mzda v tomto státě nestojí za nic a nedá se za ní v mnoha případech důstojně žít.

A že v této bohaté a super zemi vás posílají na pracák pro dávky, když pracujete? To asi kvůli tomu, že v této zemi, pro některé pozice důstojná mzda neexistuje.

Tak dokud se to nezmění, seďte doma, nestýkejte se s přáteli, nepopíjejte a nekuřte.. Věřím, že jestli budete v této zemi a EU spoléhat na politiku, abyste se měli lépe, budete čekat velmi, velmi dlouho.

Jediné s čím souhlasím, že pokud máte děti, tak když už jste si je pořídili, měli by mít v první řadě vše co k životu potřebují.

Na druhou stranu, člověk už zítra žít nemusí a tak by měl žít, tak jak on chce, každý den svého života. Takže si bez výčitek vychutnejte po ránu s úsměvem tu svoji cigaretku a popijte a aspoň někdy si postěžujte na to, jak je doba těžká mezi přáteli v hospodě. A pak se s nimi pro změnu zasmějte, aby vám nebylo tak těžko.

Jediné za co se přimlouvám, né na úkor svých dětí.....

Rozčilování a kritizování života druhých nechte zdravě žijícím moralistickým nekuřákům a abstinentům, co ví lépe než vy, za co byste svou výplatu měli utrácet a jak s ní naložit, nebo ne.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz