Hlavní obsah
Rodina a děti

Obdiv ženám, kterým touha po dítěti a rodině zničila celý život

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Graphicbirdie/pixabay

Jste jako fénix, který povstane z popela

6. 8. 18:05

Obdivuji ženy ve svém okolí, které samy musí překonat bolest touhy po dítěti, které nepřichází a možná nikdy nepřijde.

Článek

Jsem člověk založený na rodině a miluji své děti. Ani má dvojčata by tu bez moderní vědy a umělého oplodnění nebyla. Můj příběh měl šťastný konec.

Bohužel některé z nás se k tomu šťastnému konci nedostanou a zasluhují si za to naši podporu a obdiv. V mém okolí je několik žen, které po dlouhodobé snaze otěhotnět opustil přítel. O to horší to pro ně musí být, když odejde k ženě s dítětem.

Snad by se ještě dalo pochopit, že se období někdy i několikaleté snahy o dítě a hromady marných pokusů podepíše nejen na ženě, ale i na jejím partnerovi, který také může chtít rodinu a dítě. Pro mě se dá pochopit, že odejde za nadějí, z území spáleného smutkem a nervovými výlevy.

Co nedokážu pochopit, když pak tuto partnerku, se kterou je i třeba deset a více let vystěhuje s igelitkou z domu a ještě úplně usekne veškeré kontakty s ní. Je to ale příležitost říct si, že jste konečně přišla na to, jaký ten muž opravdu je.

Kamarádka, ačkoliv neměli děti, vždy dávala na facebook fotky, kde dělali s partnerem výlety, jezdili na dovolené, a oba vypadali v naprosté pohodě a spokojeně. Tady se bohužel projevila statistika, která říká, že více se rozpadají vztahy párům, které mají potřebu ukazovat své štěstí veřejně na sítích. Jako by tím přesvědčovaly samy sebe i okolí, že vše je a bude navždy zalité sluncem.

Každopádně po letech umělých oplodnění, návalu hormonů a pocitu bezmoci, když se to nepovede, se musíte dostávat do šílených psychických stavů a depresí, které vás ničí, což se musí podepsat i na vašem vztahu. Do toho mi kamarádka vyprávěla, jaké tlaky přicházeli ze strany zaměstnavatele, říkáte si, co když přijdete o práci, protože při umělých oplodněních vždy zůstáváte nějaké období pravidelně na neschopence. A do toho jako by vás pronásledovalo neštěstí, ale o tom je život, někdo z vašich blízkých zemře.

Partner vás zradí a odejde. V zaměstnání na vás koukají jak na vyvrhele a vy nemáte nic. A na počátku byla jen normální touha mít rodinu a dítě. Takový člověk je absolutně na dně a zoufalý.

V takové chvíli si jděte pro pomoc k odborníkům. Klidně berte léky na uklidnění, ale pozor jen pod dozorem lékaře. Jeďte na šest týdnů do léčebny a najděte svou novou cestu. Váš psychický stav je stokrát důležitější než vaše práce. V léčebně jste na pracovní neschopnosti.

Není přehnané, když napíšu, že jste hrdinky. Jste jako fénix, který povstane z popela. Musíte začít doslova ode dna. Ale to, že se rozhodnete žít, že překonáte své strachy a zničené sny z vás dělá silnější a lidštější osobnosti. Nezapomínejte na sny, nějaké člověk musí mít, aby šel dál.

Přeji vám, ať toto období co nejrychleji překonáte, ať najdete své štěstí, svou novou cestu a lepšího partnera, který při vás bude stát přes jakékoliv další nesnáze a životní problémy, které se objeví.

Jednou poděkujete za to, že vám tato šílená zkušenost pomohla najít si novou a jinou životní cestu, pro vaše nové lepší, silnější já. Nepochybuju, že potkáte a vyberete si někoho lepšího, kdo při vás bude za všech okolností stát, bude vám oporou a možná vám do cesty přivede muže, který už děti má nebo nakonec adoptujete své vlastní. Už vás máloco může srazit ještě na zem, to nejhorší máte za sebou. Touha po životě si vždy najde cestu. Pro mě jste hrdinky.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz