Hlavní obsah
Názory a úvahy

Od výplaty k výplatě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: RoyBuri/Pixabay
29. 9. 13:43

Aneb jak se žije rodinám v chudších krajích naší země možná i těch bohatších…

Článek

Opět máme konec měsíce a několik dní do výplaty.

Nemám ráda takové ty diskuze, jestli mají víc důchodci, nebo rodiny s dětmi. Mnoho z nás má málo, ať jsou to lidé se základním nebo nyní už i středoškolským vzděláním, nebo jsou to důchodci či samoživitelky.

V ekonomicky vyspělé zemi, kde politici fungují ve prospěch obyvatelstva, by měl mít důstojný život každý, kdo si na něj svou prací přispěje. Ať už to je uklízečka, nebo sekretářka. Smutné je, že v naší zemi mají problém vyjít nyní s příjmy obě skupiny.

Ačkoliv se mnoho lidí snažilo chovat zodpovědně a při uzavírání hypotéky pečlivě kalkulovali svůj rozpočet, ve chvíli, kdy se v této zemi vše hroutilo, od ceny potraviny, po ceny PHM a nakonec přijdou i energie. Nemluvě o inflaci a zvyšování úroků na hypotékách a dalších úžasných daňových změnách naší další skvělé vlády.

Nyní tito lidé, mají v některých městech statisícové nedoplatky na energie, na které nikdy jejich plat stačit nebude a dalším stouply o tisíce náklady na hypotéky. A do toho chce vláda brát a brát obyčejným lidem.

O minimální mzdu se přou, ale sobě valorizaci nezrušili, i když propouští státní zaměstnance.

Funguje tu vůbec ještě něco ve prospěch lidí a nikoliv jen podle příruček Evropské unie, jejíž požadavky a výmysly naše země, oproti ostatním zemím ekonomicky zanedbaná a rozprodaná, nestačí plnit, a tak bude kromě svých dluhů platit ještě dluhy Evropské unii nařízené Evropským soudem, ze to že jsme již několik věcí z představ z Evropské unie nezvládli včas uskutečnit. A věřím, že přijdou další a další až nás Evropská unie finančně úplně spolkne. Možná i o to jde. Každopádně výhledy na to, že bude líp nikde, spíš naopak a z toho pořádně mrazí…

Ti, co mají před výplatou v peněžence pár tisíc a ještě nedávno tomu tak nebylo, ví o čem mluvím.

Jeden ze senátorů nedávno v televizní diskuzi řekl, ať se lidi více vzdělávají, aby měli lepší práci a plat. Není to spíš tak, že za jakoukoliv kvalitně odvedenou práci, by v této zemi měl člověk přinejmenším důstojně žít?

By mě zajímalo, kdyby všichni lidé v zemi měli vysoké školy, kdo by vyvážel odpad z měst, uklízel senátorům sněmovnu, případně, kdo by v téhle zemi vařil lidem v kuchyních a obsluhoval je, vysokoškoláci těžko. A tak kvůli neoddiskutovatelné důležité roli lidí s jakýmkoliv vzděláním, by měl mít důstojnou mzdu každý, což je zas věcí zaměstnavatelů…

Kdybych tušila, že jednou přijde taková vláda jaká tu je a že tu bude Evropská unie, tak si udělám ty vejšky pro jistotu čtyři. Kdyby chtěli některý z oborů, ve kterém bych byla zaměstnaná, tak likvidovat a komplikovat, jako to dělají s nesmyslnými požadavky na automobilový průmysl nebo s tlakem na rušení těžebního průmyslu.

No jak mnoho z nás už ví, důstojně ani dobře se tu už nežije a jde to od deseti k pěti.

A jestli někdo říká, že jsme národ, který si pořád stěžuje, ať se podívá na nespokojenost, která bují ve vedoucích zemích týhle šaškárny, jako jsou Francouzi nebo Němci. Anglie se od toho pro jistotu distancovala úplně.

A navíc co se stane, když budete mlčet a nebudete všemi možnými způsoby vyjadřovat nesouhlas, pokud ho cítíte. Pan Fiala se bude v hlavních zprávách na ČT usmívat a vykládat, jak si nikdo nestěžuje a jak se tu vlastně všichni máme skvěle.

Oni ve vládě určitě…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz