Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Skutečnou tvář partnera poznáte až v krizi

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ajel/pixabay
23. 8. 12:34

Žijete vedle někoho léta a pak vám ublíží. Najednou si říkáte, že jste toho člověka snad ani neznali, jak jste mohli být tak slepý.

Článek

Zádrhel je někde jinde. A to v tom, že pravá tvář partnera se ukáže až v případě, když přijde nějaká kritická, zatěžující událost. V takovou chvíli zjistíte, kdo vedle vás opravdu žije.

Není to o tom, že se partner změnil.

Je to o tom, že teprve když přijde nějaká krize a on musí udělat něco navíc pro vztah, pro rodinu nebo pro vás než je obvyklé, pak teprve se skutečně projeví.

Vkládat energii do vztahu, který funguje a nejsou v něm po nějakou dobu, obvykle z počátku vztahu žádné problémy, není žádný problém pro nikoho z nás. Myslím si, že v této fázi se většina lidí ani nepřetvařuje. Prostě je to přirozená touha, být v co nejlepším světle pro někoho, o koho máte zájem.

Pokud máte partnera, o kterého jste se mohli opřít i v ne zrovna komfortní situaci, pak máte opravdu poklad a člověka do nepohody, který při vás bude s velkou pravděpodobností stát dokud bude moct.

Jsem takzvaný partner stavitel, to je člověk, který buduje vztah a snaží se ke každému problému najít nějaké řešení bez rozčilování a hysterie a udržovat doma pohodu a klid. Tito lidé jsou bohužel i nekonečnými opravovateli vztahů, které jim případně nefungují. Pořád dokola hledají pochopení, cestu a omluvy.

Je dobré si minimálně uvědomit, že tento typ jste, protože pak pochopíte, proč se neustále snažíte, i přesto, že to nikam nevede.

Odborníci radí jít jinou cestou a najít si partnera stejného typu.

Jenže tento typ člověka, si musí nejdřív pořádně nabít držku a pak se k tomu všemu ještě cítí vinen tím, že o vztah přišel. Případně dává další šance, protože tohle přece musí jít taky spravit.

Jenže lidi nejsou stroje a nejdou opravovat. A vy tu nejste od toho, abyste vychovávali dospělého člověka a neustále mu vysvětlovali základní vztahové věci, které vidíte, že mu absolutně nedochází. Jsou takoví jací jsou a vy se s tím buď smíříte, ale dobře se vám s tím žít asi nebude nebo v lepším případě si konečně najdete kompatibilního partnera.

Jak říká jeden můj oblíbený odborník na vztahy, nejsou špatní partneři, jsou jen partneři, kteří k sobě nehodí.

Někdo vám prostě život usnadňuje a někdo jiný komplikuje.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz