Hlavní obsah
Rodina a děti

Stát na rodiny zapomněl

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
30. 8. 13:57

V podstatě vše se zdražilo, především ceny za jídlo a dolů už očividně nepůjdou. Průměrná rodina žije od měsíce k měsíci.

Článek

Průměrné rodiny netrápí a nezajímá inflace, protože žijí od měsíce k měsíci a rozhodně nemají miliony v úsporách, které by jim klesaly. Ani rezervy, když jim odejde auto, lednička nebo pračka. Myšlenka úspory na důchod je fata morgána…

Nejvíce je trápí ceny za jídlo, které velké řetězce extrémně zvedly a snižují je už pouze při akcích.

Stát pro letošek nenavyšoval bonusy pro děti pro pracující rodiče, ačkoliv všechny položky rodinných nákladů šli nahoru.

Nenavyšovaly se ani minimální mzdy zařazené do 2. až 7. skupiny, hlavně, že se valorizují platy poslanců.

Dle výzkumů ze zpráv v televizi zadluženost českých rodin roste, překvapivá zpráva, že?!

První fatální následek, který by to mohlo mít je zvýšení rozvodovosti. Druhým nejčastějším důvodem k rozvodu jsou totiž finanční problémy rodin a ty se finančně propadají s dalším navýšením jakýchkoliv položek a žádný výhled na zlepšení nikde není.

O zvýšení rodičovského příspěvku se sice jedná, ale s podmínkou, že bude pro děti narozené pouze od 1.1.2024, takže je to vlastně zase jen takové oblbování lidí. Protože rodiny, které doma na rodičovské jsou, za této podmínky neuvidí od této vlády, která si na tom vesele dělá reklamu v televizi v hlavních zprávách, ani korunu navíc, která by jim momentálně pomohla.

Alespoň, že neobrali zaměstnance o benefity, které by v některých případech znamenali i tisíce dolů. Zvláště pokud je pobírají oba rodiče.

Důstojný život pro pracující rodiny v této republice neexistuje. Zvláště pokud žijete v některém z chudších krajů.

Když tak si v práci vezměte volno a jděte si zjistit na pracák jestli vám dají 1080 Kč na dítě od 15 let, za které mu nekoupíte ani boty, natož abyste ho za to nakrmili. Mimochodem moje kolegyně v práci brala před devíti lety 610 Kč. Máte pocit, že ceny všeho jsou tam kde před devíti lety? To není zvýšení ani o výši inflace za ta léta.

Samostatnou skupinou jsou rodiny, kde jsou rodiče v insolvenci nebo v exekuci. Protože pro účely dávek, srážky ze mzdy nikdo nezohledňuje a tím pádem se považují za příjem peníze, které dotyční nikdy do rukou nedostanou.

Takže pro podporu ani příspěvek na pomůcky pro děti si jít nemůžou, i když na ně ve skutečnosti rozhodně nemají…

Slovní spojení jako podpora pracující rodiny a podnikání již v této republice téměř neexistuje. Probíhají jen úsměvy do kamer v hlavních zprávách a úpravy zákonů, které mají vždy někde nějaký háček.

Tak choďme do práce ať je na dávky pro jiné…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz