Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Také bojujete s partnerovým celodenním koukáním do telefonu?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Foundry/pixabay
16. 11. 13:00

Váš partner je doma, ale vlastně není. Neustále sedí na telefonu, sleduje sítě nebo hraje hry. Jemu to připadá v pohodě, je přece doma, tak co byste chtěli víc…

Článek

Na počátku vztahu nenapadlo ani jednoho z nás, přijít domů a sedět a koukat do telefonu. Povídali jsme si a neustále jeden druhému věnovali pozornost a rozhodně to bylo fajn.

Dnes je partner téměř pořád v průběhu dne na telefonu. Proč mi to tolik vadí?

Pro mě je to stejné, jako by tam s námi nebyl. Leží na telefonu a odpočívá, když s vámi mluví, nemáte pomalu ani oční kontakt a odcizujete se. K čemu vám je partner, který s vámi je doma, ale není tam, co se týče komunikace.

Když něco potřebujete, mává na vás rukou, že si to musí ještě dokoukat, že vy máte plno práce, a že tím zase zdržuje vás, mu moc nedochází. Často se stane, že prostě odejdu a už ani nemám chuť mu říkat, co sem vlastně chtěla…

Každopádně i tady platí to, že partner by neměl dělat něco co vám vadí a měli byste pokud to vadí i vám, o tom s partnerem komunikovat. Partner by měl brát ohledy na to, co se vás dotýká a co se hlavně dotýká vašeho vztahu.

Pokud partner raději řeší problémy celého světa, než problémy doma je něco opravdu špatně. Navíc sítě dnes nejsou zrovna zdrojem dobrých nálad a pozitivního myšlení. A pokud se s někým pohádáte v komentářích, rozhodně vás to nenaladí na domácí pohodu.

U dětí se neustále řeší závislost na telefonech, ale ono je to v tom, že příklady táhnou a pokud jsou rodiče neustále na telefonu, kde asi najdete to dítě.

Kromě domluvy, můžete zkusit dát ochutnat partnerovi vlastní pocity, tím, že doma nic neuděláte, budete celý den na telefonu, a když s vámi bude chtít mluvit, tak na něj budete mávat rukama, že nemáte čas, aby viděl, jaké je to pro vás.

Samozřejmě lepší pro váš vztah i pocit bude, když se vám to podaří vykomunikovat.

Já nejsem zastánce radikálních řešení, ale mám kamarádku, která partnera, který celý den hrál doma hry, což už moc rozdíl není, opustila. Prostě to nevydržela a jednoho dne, potom co na to partnera stále dokola upozorňovala a snažila se to řešit, zatímco on na to nebral žádné ohledy, od něj odešla. Výsledkem byl nový partner, který to prostě nedělá a nedávná svatba s ním… Taky jí závidíte?

Takže pokud se to nemění a partner jakoby vaše názory neslyšel, budete muset zvážit jak moc vám tento nechutný zlozvyk vadí. Buď se s tím smíříte a přestanete se kvůli tomu rozčilovat, aby vám to neotravovalo každý den náladu a atmosféru doma. Nebo mu to budete vracet a doufat, že pochopí…

A nebo si prostě najdete někoho, komu na vašich názorech a pocitech záleží a kdo chce opravdu trávit čas s vámi a ne s celým zbytkem světa na telefonu…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz