Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

V mládí chcete za partnera lva, ale, později zjistíte, že jste měli volit vlka

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: GimpWorkshop/pixabay
15. 11. 12:55

Příroda vás tlačí k tomu, vybrat si toho nejsilnějšího jedince. Vliv má i sebevědomí člověka. Mladí si spíš všímají toho, jestli je partner hezký a in. Později však zjistí, že se měli dívat na zcela jiné hodnoty.

Článek

Našla jste si partnera, kterého chtěli všechny ženy kolem vás. Pokud jste alfa samice, byla jste pyšná na to, že právě vy jste ho získala. Časem, ale můžete zjistit, že to až taková výhra být nemusí.

Statisticky jsou v manželství šťastnější ženy, které nemají krásné muže. Mají klidnější život.

Našla jste si lva, který chce zářit při každém příchodu do místnosti. Který touží po tom být obdivovaný a jistě si to za svůj vzhled a sebevědomí zaslouží. Ale za tímto pozlátkem se může skrývat mnoho nevýhod.

Jeho ego, může být důležitější než vy, vaše přání a váš vztah. Touha po pozornosti ho může semlít v každodenní všednosti a rutině vztahu, do které se nakonec každý vztah dostane. Lev řídí a rozkazuje a alfa samice se nerady neustále podřizují, nemluvě o tom, že vztah má být komunikace a spolupráce a ne boj o moc. No a touha po pozornosti, může vést muže typu lva k flirtování a nakonec nevěře, vždyť lvi mívají několik samic najednou. O mláďata se starají hlavně lvice, pokud zrovna neloví potravu pro lva.

I argument některých mužů, že je v přírodě dané se rozmnožovat a nezůstávat s jednou partnerkou, navíc to přeci dělají i jiní. Ale nikdo by nechtěl muže, který vám na první schůzce řekne, že vás bude podvádět. Pokud se tedy nepřikláníte k typům vztahů, kde je možné mít více partnerů

Ale argument více partnerů u zvířat je právě mylný. Jako je mnoho typů lidí, jsou i různé druhy zvířat, které žijí jenom pro sebe.

A právě takovým zvířetem je vlk. Po celý život žije ve smečce pouze se svou rodiny. Smečka se skládá z alfa samce a alfa samice, kteří jsou spolu do smrti a dvou generací mláďat, kdy ta starší se stará o ta mladší a pak se osamostatňují. Zatímco lev čeká až mu lvice uloví potravu, vlci loví společně.

Tak co teď, co byste raději vlka, nebo lva? A nebo čekáte až se lev stane vlkem?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz