Hlavní obsah

Vláda by měla sídlit v nejchudším městě republiky, aby žila v denní realitě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: un-perfect/Pixabay
10. 8. 8:39

Praha je bez debat finančně někde úplně jinde než kraje, kde jsou nejnižší průměrné mzdy.

Článek

Místo, aby se vláda snažila zajistit spravedlivé a důstojné odměňování zaměstnanců, s úsměvem posílá pracující nedůstojně na pracák pro dávky, navíc jakoby dávky nebyly peníze patřící do státního rozpočtu.

Kdyby sídlili v chudších městech, měli by místo přepychu neustále před očima realitu, která by je nutila řešit důležité a správné věci. Někteří z nich možná z chudoby vzešli, ale zapomněli a očividně si ani nechtějí ani vzpomenout, kdo by taky chtěl, že?! Ono se v přepychu a bezstarostnosti snadno zapomíná a radí.

Rady, jako, že si máme spořit na důchodu jsou skvělé. Ale kdyby žili mezi námi, věděli by, že už před výplatou musíme šetřit na jídle a přemýšlíme jestli nám zůstane dost peněz na naftu a benzín na dojíždění do práce.

Také těm co měli v některých městech statisícové nedoplatky za energie na důchod a na finanční rezervu rozhodně nic nezbude. A takové rady v nich budí pouze beznaděj a vztek.Ať raději řeší a neradí, poradit si bohužel musíme každý sám podle vlastní situace. Spoléhat se na tento stát a čekat, že vláda udělá něco smysluplného pro chudé lidi, je čiré šílenství.

Vytváří se tu desinformační týmy, místo toho, aby se už konečně začali vytvářet týmy důsledně prošetřující zneužívání dávek. Kdy po součtu dávek a příspěvků na péči mají rodiny nepracujících i více než dvakrát vyšší příjmy, než lidé pracující na základních a dokonce i středních pozicích.

Bylo by to dobré zvlášť nyní, kdy nám tu přibylo půl milionu nepracujících Ukrajinců. Podle mě je zneužívání dávek jasné. Jseš zdravý a práceschopný a po třech měsících nepracuješ? Tak se zajisti sám.

Dělám personalistu a sama jsem zažila zdravého Ukrajince při plné síle, ve středním věku, který prostě řekl, že noční směnu dělat nebude. Pak, ale chtěl na pracovní úřad potvrzení o jazykové bariéře, aby mu nekrátili dávky, za to, že ukončil sám pracovní poměr. Je nutné říci, že takhle se nechovají pouze Ukrajinci, ale zkoušejí to i někteří z nás.

Přesto je pro mě nepochopitelný proč z cca 560.000 Ukrajinců pracuje pouze 90.000 a zbytek je tedy více než pravděpodobně na dávkách z našich daní. A dle závazku k Unii budou přicházet další a další, jak to vypadá i jiných národností, kteří také nebudou pracovat. Přitom už doposud se na systému sociálních dávek parazitovalo víc než dost.

Kdo namítá, že nelze ohlídat, zda je dítě u babičky nahlášeno pouze fiktivně. Že nelze zjistit zda tam pouze nepřespává, když je žádoucí, aby dítě v péči trávilo čas převážně v rodině. Tak pokud je převážně v rodině, pak o něj nepečuje babička, ale rodina. V dnešní době kamerových systémů, které jsou všude, by úplně snadno šlo zjistit, kde se dítě převážně pohybuje. Také pracovníci prevence kriminality, kteří dříve neexistovali a nyní se platí navíc k policistům, aby se procházeli zbytečně po městech, by mohli provádět tyto kontroly. To samé došetřování toho, když si někdo na dávkách vozí prdel každý den v drahém autě. Pak se jedná opět o podvod, který lze došetřit, ale nikdo se do toho nechce pouštět.

Prostě určitě by měl být vytvořen tým, který by se těmito věcmi zabýval a šel po nich. Zvlášť, když počty nepracujících v této republice budou postupně s přibývajícími uprchlíky narůstat.

Místo, aby se nedávalo důchodcům, kteří celý život pracovali na tuhle republiku, mělo by se brát těm, kteří nepracují na systému, nepodílejí se na něm a jen se na něm přiživují, ať už místním nebo přištěhovalcům.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz