Hlavní obsah

Válek radil rodičům nemocných dětí „Obvolejte sto lékáren…“.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Hlavní Události

zdroj: ParlamentníListy.cz a Twitter ministra Válka

21. 12. 2022 16:39

Obvolejte sto lékáren… Válek radil rodičům nemocných dětí. Takovou facku ještě nedostal: Arogantní pablb. Dělá si pr*el?!

Článek

„Arogantní blb.“ Šéf resortu zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) si na svůj účet připsal další velký přešlap. Nad jeho radami, jak mají vystrašení rodiče shánět pro své nemocné děti léky, kterých není dostatek, zůstává nejednomu rozum stát. Jeho neschopnost problémy řešit a komunikovat odsuzují zástupci opozice, novináři i samotní rodiče, ze kterých si podle některých názorů „dělá regulérní prdel“. Kvůli takové aroganci moci se ozývají výzvy k rezignaci.

Už několik týdnů trápí Česko problém s nedostatkem léku Nurofen pro děti a některých dalších léků. Vlastimil Válek sice slibuje, že až sto tisíc balení přijde každým dnem, zároveň ukazuje, že nezná hranici hodnou vystupování ministra.

V rozhovoru pro Seznam Zprávy radil rodičům, že by Nurofen měli zkusit hledat nejen na internetu, ale i v některých lékárnách, když budou mít štěstí, na nějaký narazí. „Pokud obvoláte sto lékáren, určitě narazíte na řadu společností, kde bude k dostání,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

V českém internetovém prostoru se strhla vlna reakcí odsuzujících jeho špatnou komunikaci.

Kritikou Válka nešetřil šéf opozičního hnutí ANO Andrej Babiš, naznačoval, že to je výsměch rodičům. „Sháníte Nurofen pro své děti? Pan ministr Válek vám poradí: ‚Pokud obvoláte sto lékáren, určitě narazíte na řadu společností, kde bude k dostání.‘ Tohle řekne maminkám a tátům ČTYŘI DNY před Vánoci?“ napsal na svém twitteru.

Podobně zarážející je jednání ministra Válka i pro šéfredaktora MF Dnes Jaroslava Plesla. „On si fakt dělá z rodičů nemocnejch dětí regulérně prdel,“ připisuje na svém facebooku k výroku ministra zdravotnictví.

Mediální trénink, to je to, co by člen Fialovy vlády podle bývalé moderátorky České televize Světlany Witowské potřeboval: „Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek by nejspíš potřeboval mediální trénink. K nedostatku Nurofenu přece nemůže říct tohle?!“ dodává novinářka.V dalším komentáři pak upozorňuje, že taková „jedna nešťastná věta může nadělat spoustu paseky“.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz