Článek
A to nemluvím o síle genofondu a rodinné soudržnosti. Pokud se české robě raduje, že má jednu tetu a jednoho strejdu, pak muslimské děti jich mají až pětinásobně více.
Na muslimské sídlo kandidují Teplice
Oficiální statistiky hovoří o tom, že v Česku zůstane i za více jak 70 let počet obyvatel téměř stejný. Statistika věda je, má však cenné údaje. Našich potomků totiž bude čím dál tím méně a nahrazovat je budou právě lidé z oblastí, kteří dnes ještě sem tam vypadávají z kamiónů nebo dodávek převaděčů a jsou internováni jako nelegální běženci v záchytných středicích Ministerstva vnitra.
Právě jich může být po Česku v roce 2100 až 1,7 miliónu. Potkat ženu s burkou tak nebude jen výsadou Pražáků nebo obyvatelů jiných měst, ale zcela jistě budou žít i v méně odlehlých končinách.
O tom, že se muslimům v Česku líbí, mohou vyprávět dnešní obyvatelé Teplic, kteří mají možnost se s nimi potkávat během jejich lázeňských pobytů. Je tak docela možné, že Jaroslav Kubera spolu s Dominikem Ferim byli jedněmi z posledních výrazných osob na radnici. Již „zanedlouho“ může být právě toto sympatické severočeské město kolébkou světové kultury, prosazující v srdci kontinentu zavedení práva šaría,
V listopadu začalo jaro
Pokud je dnes délka dožití 76 let a do starobního důchodu se odchází v 65. vděčíme za to 65% ekonomicky aktivních osob. Se zvyšováním kvality lékařské péče však bude přibývat i seniorů a v roce 2100 by měl být věk dožití již o více jak 10 let vyšší. S tím ovšem bude klesat počet ekonomicky aktivních, kterých by mělo být jen více jak 50%.
Anketa
Nevím, jestli nás spasí ekonomický záchranný balíček Petra Fialy a Mariána Jurečky, raději držím vrabce v hrsti než pozoruji holuba na střeše. Zvyšování věkové hranice odchodu do důchodu se mě však už týkat nebude, tak se o této skutečnosti v souvislosti s výhledem do budoucna zmiňuji jen okrajově.
Jen tiše doufám, že přežije Karlova univerzita jako tradiční vysoké škola, i když o tom mám někdy pochybnosti, když sleduji náhodně publikované odpovědi absolventů středních škol na otázky z nedávné historie: Jaká významná udčlost se odehrála v Československu v listopadu 1989? Někteří si myslí, že vypuklo Pražské jaro, jiní hádají začátek II. světové války, jen „chytřejším“ „vše dojde“ a řeknou, že prezidentem byl zvolen ekonom Václav Klaus…
Informace jako klíč k moci
Překotný rozvoj technologií dává tušit, že bude více klidu a pořádku. Kamery nejspíše nahradí čipy, které lépe dovedou zachytit nebezpečí. Nejprve je mohou dostat senioři, aby se předešlo nechtěným úrazům a záchranka mohla zasáhnout na místě neštěstí ihned.
Pak však mohou přijít na řadu řidiči, aby se nikdo nedopouštěl dopravních přestupků a lidé byli na ulici bezpečnější. Kdo pojede rychleji, tomu se strhne pokuta z účtu.
Jako poslední mohou přijít na řadu děti, aby se zabránilo jejich únosům. Ten, kdo pak bude mít v ruce klíč od správy informací, bude vládnout světu.
Nevím, jak rychle vše může postupovat, možná si preventivně nechám ještě čip impantovat také, abych nedostal třeba mozkovou příhodu…
Myslím, že dnes žjeme v relativně klidné době. O tom, co bude nebo nebude, rozhodne nedaleká budoucnost ať už chceme nebo ne. Radost můžeme mít již nyní z každého nového rána, do kterého se probouzíme,