Hlavní obsah
Aktuální dění

Několik tipů na ochlazení v Olomouci

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz

Ilustrační obrázek

16. 7. 14:29

Teploty přesahují rekordy, venku je horko a lidé ocení každý mililitr vody, stín nebo studený vzduch. V tomto článku najdete tipy jak se zchladit v letní Olomouci.

Článek

Stín v olomouckých parcích

Největší stín a chládek se dá naleznout pod stromy v parcích. V Olomouci (v centru) se nachází tři významné parky: Smetanovy sady (stejnojmenná zastávka, zastávka Tržnice, zastávka Výstaviště Flora) , Čechovy sady (zastávka Náměstí Hrdinů a Výstaviště Flora) a Bezručovy sady (zastávka Tržnice a Žižkovo náměstí).

Olomoucká náplavka

Vodní nádech a trochu chládek se dá naleznout na nedávno otevřené Olomoucké náplavce u zastávky U Bystřičky. Často se zde konají různé kulturní akce a bývají zde občas umístěné stánky s občerstvením a nápoji.

Pítka

V Olomouci se stejně jako např. v Praze nachází pítka. Na Horním i Dolním náměstí, dále u Tržnice, u Hlavního nádraží a u Krajského úřadu v ulici Jeremenkova.

Olomoucké koupaliště

V Olomouci máme Aquapark (na Nové Ulici) a městské koupaliště (blízko stadionu Sigmy). Dále se blízko Olomouce nachází přírodní koupaliště Poděbrady a Náklo.

Obchodní centra

Klimatizaci mají samozřejmě obchodní centra - OC Šantovka, OC Haná, OC City, OC Bělidla, OC Moritz a OC Olympia.

Cestování MHD

Klimatizaci v salónu pro cestující mají moderní tramvaje typu EVO1 a EVO1/o. Těch je v Olomouci několik. Většinou jezdí na linkách 2 a 4 (jednosměrné vozy) a na lince 3 nebo 5 (oboustranné vozy). Všechny tyto vozy se ale mohou objevit i na ostatních olomouckých tramvajových linkách (1, 6 a 7).

Foto: Tomáš Benka

Moderní tramvaj typu EVO1 s klimatizací

Klimatizaci obsahuje dohromady také 10 autobusů. Vozy kloubové - typu Solaris Urbino 18 IV. generace (ev. č. 424-428) a Solaris Urbino 12 IV. generace (ev. č. 662-666). Tyto vozy od ostatních poznáte podle výraznějších svítivějších LED panelů oproti jiným autobusům.

Foto: Thomas25

Moderní autobus Solaris Urbino IV. generace s klimatizací

Klimatizaci také obsahuje jediný elektrobus v Olomouci. Ten jezdí pouze na lince 14.

Foto: Tomáš N.

Elektrobus na lince 14 v Olomouci

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Ochlazení

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz