Hlavní obsah
Názory a úvahy

Andrej Babiš opět „perlí“ na Facebooku. Ale ono je to všechno trochu jinak

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
3. 10. 14:55

Není dne, aby Andrej Babiš nepustil do oběhu nějakou tu „perlu“ přes svůj Facebook. Podívejme se na některé z posledních dní.

Článek

„Volby na Slovensku byly svobodné a demokratické, jen pan Šimečka z Progresívneho Slovenska by rád zabránil vítězi sestavit vládu. Umíte si představit, že by Babiš po volbách řekl, že udělá všechno pro to, aby Fiala nesestavil vládu?“ píše Andrej Babiš.

Představit si to umím, avšak Andrej Babiš zapomněl na fakt, že i kdyby udělal „všechno pro to, aby Fiala nesestavil vládu“, tak by mu to nebylo nic platné. Andrej Babiš sice poslední volby vyhrál, ale jelikož „vyluxoval“ voliče ČSSD a KSČM a vyprovodil obě strany ze sněmovny, neměl pak s kým navázat spolupráci, s kým sestavit koaliční vládu. To je tak, když chce jeden ostatní „zadupat do země“. Politika je ale také o spolupráci, jednání a dohodě. Pokud to Andrej Babiš nepochopí, dopadne stejně i po příštích volbách.

„Fialova vláda šetří, ale jen na vás. Mám pro vás zajímavý přehled deseti nejdražších letů. Vede Markéta Pekarová Adamová, které jste za výlet na Tchajwan a do Jižní Koreje zaplatili přes osm milionů korun.“

Uvádí Andrej Babiš v dalším příspěvku na Facebooku. Útočí populisticky na nejnižší pudy voličů, jako by se za časů šéfování pana Vondráčka z hnutí ANO ve sněmovně na žádné zahraniční výjezdy nikdy nikam nejezdilo. Pravda, pan předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček měl jiné zájmy a z toho vyplývající starosti. V říjnu 2018 například ve sněmovně musel hájit před poslanci svou zahraniční cestu do Ruska. Vondráček se v Moskvě setkal s šéfy komor ruského parlamentu Vjačeslavem Volodinem a Valentinou Matvejenkovou. Opozice proto Vondráčkovi vyčítala, že jednal s oběma politiky, kteří už tehdy byli na sankčním seznamu EU a Spojených států. Vzdor části opozice nicméně nakonec Sněmovna schválila hlasy ANO, SPD, KSČM, části ČSSD a také Václava Klause mladšího z ODS usnesení, že mise byla v souladu s českými zájmy.

„Současná situace ve zdravotnictví má řešení. Jen by Válek nesměl být historicky nejhorším ministrem… Má to řešení, to by ale pan ministr zdravotnictví Vlastimil Válek musel umět komunikovat.“

Píše Andrej Babiš v dalším příspěvku na svém Facebooku. Ten Babiš, který jako předseda vlády měnil ministry zdravotnictví ve své vládě jako ponožky. Jen si to připomeňme:

- Adam Vojtěch 13. 12. 2017 – 21. 9. 2020

- Roman Prymula 21. 9. 2020 – 29. 10. 2020

- Jan Blatný 29. 10. 2020 – 7. 4. 2021

- Petr Arenberger 7. 4. 2021 – 26. 5. 2021

a opět Adam Vojtěch 26. 5. 2021 – 17. 12. 2021

Tak takhle to manažersky „zvládl“ Andrej Babiš, když byl premiérem. Takto se točili ministři zdravotnictví jako apoštolové na orloji. To byla vzorová komunikace! Měnil je snad Andrej Babiš proto, že to byli výborní ministři? A dnes stejný Andrej Babiš drze kritizuje Vlastimila Válka jako údajně historicky nejhoršího ministra.

„Pan profesor Švejnar ví, o čem mluví, když přijde řeč na inflaci. O současném i minulém guvernérovi České národní banky se to rozhodně říct nedá, jen se navzájem obviňují a vůbec nechápou, jak funguje trh a podnikání.“

Tak to říká Andrej Babiš mimo jiné také na adresu současného guvernéra ČNB Aleše Michla. Andrej Babiš nám jinými slovy říká, že Aleš Michl ekonomice vůbec nerozumí. Pak mám tedy otázku. Proč byl Aleš Michl v letech 2014 – 2018 externím poradcem Andreje Babiše, když prý vůbec nechápe, jak trh a podnikání funguje?

Andrej Babiš, nebo ten, kdo jeho příspěvky na Facebooku vytváří, často spoléhá na to, že lidé mají krátkou paměť. Stačí jen malinko osvěžit paměť a vidíme, že řada věcí je trochu jinak.

Zdroj:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz