Hlavní obsah
Názory a úvahy

Babiš a Fiala aneb Soutěž o nejtrapnější video roku v České republice

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
10. 11. 15:16

Petr Fiala se před pár dny ztrapnil, když porovnával ceny v německém a českém supermarketu. Andrej Babiš se rozhodl mu konkurovat videem o Nutelle a lískových oříšcích.

Článek

Svět se zbláznil, chtělo by se říct. Ctihodný profesor Fiala stojí před nákupním košíkem, kde „objevil Ameriku“. Tedy skutečnost, že v Německu jsou k dostání některé výrobky levněji než v České republice. Češi nad tím kroutí hlavou. Německá média nechápou. Andrej Babiš to oprávněně kritizuje. Fialovo video je opravdu trapným pokusem. Panu premiérovi někdo velmi špatně poradil.

Uplyne ale jen pár dní a stejný Andrej Babiš, od něhož jsme zvyklí na ledacos, šokuje svým videem. Týká se Nutelly, tedy jednoho z výrobků, který premiér Fiala porovnával ve svém videu. Andrej Babiš, český miliardář, nám s vážnou tváří sděluje, že se Nutella vyrábí v Itálii, kde on byl (jako by to bylo něco výjimečného?) a ve videu dále vypráví o to, jak lidskému organismu prospívají lískové ořechy! O tom, že Nutella obsahuje také palmový olej, se z videa nedozvíme. Každopádně, člověk neví, jestli se má po shlédnutí videa smát či brečet. Kam jsou někteří lidé ještě schopni zajít, jen aby zaujali?

Skoro by se dalo říct, že tato země je na tom asi opravdu skvěle, vlastně nemá žádné opravdové problémy, když premiér nemá nic jiného na starosti, aby porovnával ceny Nutelly v Česku a Německu a šéf největší opoziční strany, který si na jeho místo brousí zuby, řeší, jak jsou zdravé lískové oříšky, které mimo jiné Nutella obsahuje.

Tak fajn. Ceny energií, ceny pohonných hmot, problémy ve školství, zdravotnictví, korupce, problémy seniorů, mladých rodin, samoživitelek… Nic není podstatné.

Premiér a šéf největší opoziční strany teď řeší Nutellu a lískové oříšky v soutěži „O nejtrapnější video České republiky“!

Kdopak asi vyhraje?

Anketa

Které video je podle Vás trapnější?
Andreje Babiše
18,9 %
Petra Fialy
81,1 %
Celkem hlasovalo 127 čtenářů.

Zdroj:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz