Hlavní obsah
Sport

Katastrofální stav trávníku Slavie. Proč k tomu opakovaně dochází?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
7. 8. 11:21

Pražská Slavia řeší opět po roce velmi špatný stav trávníku na jejím stadionu v Edenu.

Článek

V nedělním ligovém utkání Slavie zarazila, kromě řady neproměněných šancí a skvělého výkonu hostujícího brankáře Dostála, také jedna skutečnost. Katastrofální stav trávníku!

Při nedělním utkání se Zlínem se opakovalo to, co se dělo již v prvním kole proti Hradci Králové. Vytrhávaly se celé velké kusy trávníku!

Však to také dost nelibě komentoval domácí trenér Trpišovský v pozápasovém televizním rozhovoru.Někdo se mě ptal, jestli je horší než loni. Odpovídám, že horší už to být nemůže. Hráčům se boří nohy, stabilita je špatná. Jsou tam díry, souboje stojí síly. Víc času strávíme zalepováním děr, než že hrajeme. Děsí mě, co se stane. Ve středu tu mají být dva oficiální tréninky, ve čtvrtek zápas.“

Trenér Trpišovský je známý tím, že trávníky hodně řeší. Nejednou se na hostujících stadionech vyjadřoval k nedobré kvalitě místního trávníku, když se mu zdál hrbolatý, vysoký či příliš suchý. V minulých letech dával za příklad trávník Slavie v Edenu. To už ale není pravda. Jak trenér mimo jiné řekl, není to v Edenu poprvé. Stejná situace nastala ve stejném období vloni. Také tehdy se nově položený trávník velmi trhal. Nespojil se s podložím.

Je běžné, že letní přestávku kluby využívají k výměně trávníku, pokud na to finančně mají. Slavia patří k těm, co si to mohou a musí dovolit. Praxe v minulých letech byla taková, že v Edenu po konci fotbalové sezony proběhlo několik koncertů zpěváků či kapel, a poté byl trávník kompletně vyměněn za nový „koberec“. Tak tomu bylo i vloni a letos. Zatímco v předchozích letech problémy nebyly, v minulém roce se instalace nového trávníku nepovedla. Člověk by očekával, že z toho vyplyne nějaké poučení a situace se už nebude opakovat, avšak ona je ještě horší. Jak říká sám Jindřich Trpišovský.

Nedozvěděli jsme se ale zatím to podstatné. Neznám detaily, ale tři koncerty Marka Ztraceného na stadionu proběhly už 16. - 18. 6. 2023. Pokud od té doby na stadionu nebyly další akce, doba by tedy měla být dostatečná pro instalaci a zakořenění nového trávníku. Proč se tedy tento problém opakuje? Jednou se něco nepovede, to se může stát, ale znovu, po roce? Kdo je za to zodpovědný? Je na vině Slavia či dodavatel trávníku? To trenér Trpišovský neřekl.

Někomu se to může zdát nepodstatné, ale pro kvalitní fotbal je kvalitní trávník základním předpokladem. V současné době bude velmi obtížné v rozběhnuté sezoně sjednat nápravu, kvalitu trávníku rychle vylepšit a dostat ji aspoň na trochu solidní úroveň. Poslední deštivé dny bez sluníčka této záležitosti navíc vůbec nepomohly. Každopádně celá věc kazí nejen jméno Slavie, ale kazí také hru Slavie. Na špatném trávníku se těžko tvoří hra, těžko dobývá obrana soupeře. Špatný trávník vždy pomáhá bránícímu týmu.

Zdroj: Informace z přenosu O2 TV Slavia-Zlín, včetně rozhovoru J. Trpišovského po utkání

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz