Hlavní obsah
Sport

Kocourkov trenéra Šilhavého: Tomáš Čvančara je zpět. Nepochopitelné povolání Davida Zimy

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
12. 11. 12:12

Trenér Šilhavý pod tlakem médií a pátečním gólem Tomáše Čvančary nakonec hráče povolal. „Přibalil“ k němu i Davida Zimu z Turína. Těžko vysvětlitelný krok. Snad to byla nějaká výhodná akce 1+1. K jednomu Čvančarovi jeden Zima zdarma. Jinak nevím.

Článek

Čvančara prý nemůže být nominován, ale Hložek může

Včera se autor těchto řádek v jiném článku podivoval nad tím, že Tomáš Čvančara, spolu s Antonínem Barákem, není v nominaci české fotbalové reprezentace. Přitom v Mönchengladbachu pravidelně hraje, byť ne celá utkání. Naopak Adam Hložek v nominaci nechybí, i když v Leverkusenu nehraje. Zatím celou sezonu sbírá jen symbolické minuty v závěrech utkání.

Trenér Šilhavý na tiskové konferenci po zveřejnění nominace v úterý tvrdil, že Tomáš Čvančara v Mönchengladbachu pravidelně nehraje a sbírá na hřišti jen minuty v druhém poločase. A to je prý málo. Proto ho nenominoval. U jiných hráčů, kteří nastupují výrazně méně než Čvančara, mu to však evidentně nevadilo a nevadí. Dalo by se říct, trošku dvojí metr. Trenér Šilhavý za to také v médiích sklidil oprávněnou kritiku.

Jeden gól Čvančary a trenér Šilhavý otočil

Tomáš Čvančara v pátečním bundesligovém zápase s Wolfsburgem v základní sestavě byl. V 16.minutě vstřelil branku. Mönchengladbach zvítězil 4:0. Český útočník odehrál 77 minut.

V médiích se hned v sobotu objevila i informace o povolání Tomáše Čvančary na listopadové duely s Polskem a Moldavskem.

Tomáš Čvančara zareagoval na moje slova o sportovní formě tím nejlepším možným způsobem, když v pátečním bundesligovém zápase otevřel skóre a hrál dobře,“ uvedl k tomu na webu asociace trenér Šilhavý.

Na toto trenérovo vyjádření si jistě každý čtenář udělá názor sám. Jeden gól a 77 minut na hřišti stačilo, aby Jaroslav Šilhavý naprosto otočil a změnil názor. Zvláštní také je, že nominace byla zveřejněna už v sobotu, přestože víkendová utkání evropských soutěží ještě nejsou odehraná a v nedělních zápasech se může ještě leccos stát.

Povolán byl také opět David Zima, který v Itálii dlouhodobě skoro nehraje

K Čvančarovi byl „nenápadně“ donominován také David Zima z Turína. Tradiční oblíbenec trenéra, který na srazy poslední rok jezdí, i když skoro nehraje. Tuto nominaci trenér nijak nekomentoval.

David Zima nastoupil v přátelském utkání reprezentace v Maďarsku. To bylo 10. září. Pak byl zraněn a následně všechna utkání AC Turín od od 2.října do 27.října proseděl na lavičce. Pak nastoupil na jednu minutu 28.října v lize v Lecce. Následně odehrál celý zápas, včetně prodloužení, domácího poháru s Frosinone, v kterém však nastoupila kombinovaná sestava AC. V dalším utkání byl opět jen na lavičce. Na hřiště se dostal na konci první půle, když střídal zraněného spoluhráče. Ve včerejším utkání v Monze byl David Zima opět na lavičce náhradníků. Nastoupil na posledních 19 minut.

Z posledních 10 utkání AC Turín se David Zima objevil na hřišti ve čtyřech. Z celkových 930 minut (pohár se hrál 120 minut) byl na hřišti 187 minut. Odehrál jediné utkání celé. V domácím poháru.

U Davia Zimy se jedná o dlouhodobý problém. V minulé sezoně nastoupil v dresu AC Turin pouze k 9 ligovým utkáním a 2 utkáním domácího poháru. Za celou sezonu 2022/23 odehrál za AC Turin pouze 11 soutěžních utkání. Přesto byl dál v reprezentaci, v níž ve stejné době sehrál 6 zápasů.

V této sezoně má na kontě 4 utkání v lize a 1 utkání v domácím poháru. Od srpna do současnosti tedy nastoupil pouze k 5 (necelým) zápasům za AC Turin.

Stačilo by vám to k nominaci do reprezentace?

Davida Zimu trenér Šilhavý přesto opět dodatečně povolal. V souvislosti s tanečky kolem (ne)nominace Tomáše Čvančary, kdy trenér původně zdůvodňoval jeho nepovolání skutečnosti, že nemá dostatečné herní vytížení, je to hodně zvláštní. Přidejte si k tomu ještě nominaci Adama Hložka, který pravidelně „leští lavičku“ v Leverkusenu, přesto v reprezentační nominaci opět je.

Vítejte v Kocourkově trenéra Šilhavého!

Zdroj:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz